Świetlica oferuje seniorom  rozmaite zajęcia i warsztaty. W lutym rozpoczął się – i trwa nadal - kurs komputerowy, na którym osoby starsze poznają podstawy obsługi komputera, pracę z plikami i folderami, uczą się korzystania z programu Word oraz Internetu.

W marcu osoby starsze uczestniczyły w warsztatach decoupage, na których ozdabiały tą techniką pudełka, butelki na oliwę oraz jajka wielkanocne.

W kwietniu seniorzy doskonalili swoje umiejętności plastyczne. Warsztaty malarskie przeprowadziła pani Agnieszka Klich – absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Zadaniem uczestników było namalowanie kościoła parafialnego pw. Ducha Świętego w Żabnie. W zajęciach uczestniczyły 22 osoby.

Obecnie trwają warsztaty robótek ręcznych, które prowadzi pani Wanda Wójcik. Na zajęciach uczestnicy poznają słownictwo związane z tą techniką, podstawy szydełkowania oraz wykonują drobne elementy na szydełku, m.in. broszkę w kształcie kwiatka czy bransoletkę.

Natomiast na czerwiec M-GBP w Żabnie zaplanowała zajęcia z garncarstwa. Prowadzić je będzie Maria Mikosz z Pracowni Garncarskiej „Ulepione marzenia”. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 5 czerwca.

Udział we wszystkich zajęciach, które odbywają się w ramach Świetlicy „Jesienne Klimaty” jest bezpłatny, biblioteka zapewnia uczestnikom niezbędne materiały oraz odpowiedniego instruktora.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju

Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do

komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest

wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-