Spektakl „Jacek i Placek” w reżyserii Elżbiety Kijowskiej, zyskał uznanie jurorów za „pełen energii pokaz lalkarskiego kunsztu w spójnym dramaturgicznie spektaklu” i został uhonorowany nagrodą finansową, a specjalne nagrody aktorskie otrzymali: Daniel Golec i Kamil Zachara.

Dodajmy, że Puławskie Spotkania Lalkarzy nie mają formy konkursu. Jest to przegląd teatrów lalkowych, na którym prezentują się najlepsze w kraju amatorskie grupy teatralne. Oprócz prezentacji teatralnych młodzi artyści brali udział w licznych warsztatach, pokazach, grach terenowych i integracyjnych, a przede wszystkim spotkali się z wybitnymi specjalistami tej dziedziny sztuki, jaką jest teatr lalkowy.

Prezentacjom teatralnym przyglądała się Rada Konsultantów, składająca się z aktorów, reżyserów i dydaktyków teatru lalkowego. Oni to właśnie docenili aktorów naszej grupy teatralnej „Galimatias”. Obok wspomnianych wcześniej Daniela Golca i Kamila Zachary na sukces spektaklu „Jacek i Placek” pracowali: Michał Kijowski, Jakub Dubiel, Przemysław Lechowicz, Angelika Kukla, Klaudia Chłopecka, Dominika Chłopecka i Michał Mazur. Opiekunką i instruktorką zespołu jest Elżbieta Kijowska.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tak o zespole „Galimatias” napisano w okolicznościowej publikacji poświęconej 47. Ogólnopolskim Puławskim Spotkaniom Lalkarzy: „Zespół Teatralny Galimatias z Żabna to młodzi ludzie, którzy swoją pasję rozwijają od kilku lat pod czujnym okiem opiekunki grupy pani Elżbiety Kijowskiej. Aktorzy wielokrotnie sięgali po laury zwycięzców w przeglądach i festiwalach teatralnych. Młodzi artyści realizują swoje wizje sceniczne głównie w żywym planie, ale sięgają także po lalki. Jak sugeruje nazwa grupy, w zespole panuje często bałagan i chaos sceniczny, który bywa niezwykle twórczy. Na próbach panuje niepowtarzalna atmosfera i mnóstwo fantastycznej zabawy. Na swoich teatralnych drogach spotkali artystów z Puław i z chęcią wracają tu po nowe doznania”.

A reportaż TVP Lublin o występie Zespołu Teatralnego „Galimatias” z Żabna można obejrzeć tutaj http://lublin.tvp.pl/20163187/spotkanie-lalkarzy-z-calej-polski