Zapraszamy do zgłaszania udziału w 28. Konkursie Kolęd i Pastorałek.

Gminne Centrum Kultury w Żabnie zaprasza do udziału w 28. edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek. Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców gminy Żabno oraz powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego. Jego celami są: kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz odkrywanie i promowanie talentów wokalnych.

Warunkiem udziału w Konkursie jest doręczenie do siedziby Organizatora czytelnie wypełnionej karty zgłoszenia. Podpisaną i zeskanowaną kartę zgłoszenia można też przesłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin zgłoszeń upływa 20 grudnia 2023 r.

W konkursie mogą występować soliści i zespoły. Zespół może liczyć od 3 do 8 osób. W Konkursie nie mogą brać udziału duety.

Konkurs przeprowadzony zostanie w następujących kategoriach:

“A” - soliści; (przedszkola)

“AZ” - zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne; (przedszkola)

“B” – soliści; (szkoły podstawowe – nauczanie początkowe)

“BZ” - zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne; (szkoły podstawowe –  nauczanie początkowe)

“C” - soliści; (szkoły podstawowe – kl. IV, V, VI)

“CZ” - zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne; (szkoły podstawowe – kl. IV, V, VI)

“D” - soliści, (klasy VII i VIII szkół podstawowych)

“DZ” - zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne; (klasy VII i VIII szkół podstawowych);

„E” – soliści; (szkoły ponadpodstawowe)

„EZ” - zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne; (szkoły ponadpodstawowe)

„F” (dorośli) – soliści

„FZ” - zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne (dorośli)

„G” - „kolędowanie rodzinne” (bez ograniczeń wiekowych).

Uczestników do udziału w Konkursie może zgłaszać wyłącznie instytucja (nie dotyczy kategorii „dorośli” i „kolędowanie rodzinne”). Instytucja może delegować do udziału w Konkursie nie więcej niż 5 solistów i 2 zespoły. Uczestnik biorący udział w Konkursie może wystąpić tylko w jednej z kategorii np. solista nie może być jednocześnie członkiem zespołu (nie dotyczy kategorii „kolędowanie rodzinne”).

Zadaniem konkursowym jest wykonanie jednego utworu w języku polskim: kolędy, pastorałki lub piosenki świątecznej.

Wykonawców oceni Komisja Artystyczna powołana przez Organizatora.

Przesłuchania konkursowe potrwają w dniach 10, 11 i 12 stycznia 2024 r. Zwycięzcy Konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczone zostaną 21 stycznia 2024 r. podczas koncertu finałowego o godz. 15:00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

Przed zgłoszeniem udziału należy zapoznać się z Regulaminem Konkursu.

KARTA ZGŁOSZENIA