20. Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek był okazją do podsumowania nie tylko dwudniowych zmagań uczestników, ale także z racji jubileuszu 20-lecia był podsumowaniem dorobku i osiągnięć wszystkich, którzy od 20 lat są zaangażowani w jego organizację. Z rąk Burmistrza Żabna Zbigniewa Lustofina, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żabnie Krzysztofa Wójcika i Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza okolicznościowe podziękowania otrzymali instruktorzy, którzy od wielu lat, a nierzadko od samego początku brali aktywny udział w Konkursie Kolęd w Żabnie. Nagrodzono: Małgorzatę Boruch, Irenę Juchniewicz – Miękinę, Małgorzatę Pamułę, Izabelę Ilcewicz, Leszka Liszkę i Wojciecha Pytyrafa.
Tylko w tegorocznym konkursie wzięło udział dwustu dziewięciu uczestników a w ciągu całych 20 lat było ich ponad 4 tysiące. Oprócz młodych artystów z Żabna w konkursie wzięli udział uczestnicy z takich miejscowości jak: Tarnów, Wola Dębińska, Mikołajowice, Łopoń, Szczucin, Poręba Radlna, Jodłówka – Wałki, Pawęzów, Zalasowa, Zawada, Łukowa, Tuchów, Joniny, Borzęcin, Radłów, Tarnowiec, Wola Rzędzińska, Niedomice, Ilkowice, Pasieka Otfinowska, Nieciecza, Łęg Tarnowski, Otfinów, Odporyszów, Bobrowniki Wielkie i Sieradza.
Na zakończenie koncertu publiczność wspólnie z laureatami odśpiewała jedną z najbardziej popularnych polskich kolęd „Wśród nocnej ciszy”. Artystom towarzyszył zespół w składzie: Adrian Pawelski – na instrumentach klawiszowych, Jakub Jucha na gitarze elektrycznej, na gitarze basowej – Marcin Jaworski i na perkusji – aranżer i reżyser koncertu – Kamil Patulski.
Patronatem honorowym 20. Jubileuszowy Konkurs Kolęd i Pastorałek w Żabnie objęli: Burmistrz Żabna Stanisław Kusior i Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Patronat medialny sprawowali: Radio RDN Małopolska, Gazeta Krakowska, Tygodnik Miasto i ludzie oraz Gość Niedzielny.
Wszystkim uczestnikom, laureatom i instruktorom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Żabna na kolejny 21. Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek.