Pod takim własnie tytułem - „Jest takie miejsce” w Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury w Żabnie otwarta została niezwykła wystawa. Motywem przewodnim wystawy jest miasto Żabno widziane z prespektywy obiektywu fotograficznego oraz zza sztalugi malarskiej. Za obiektywem fotograficznym stanął Krzysztof Wójcik, zaś z paletą i pędzlem przed sztalugą usiadł Jan Wójcik. Efektem pracy dwóch panów Wójcików jest niezwykle interesująca, bogata i malownicza wystawa, którą podziwiać można w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.
Na wystawie prezentowane są fotografie i obrazy ukazujące różnorodne zakątki miasta o różnych porach dnia, nocy czy roku. Zamierzeniem autorów było ukazanie takiego Żabna, które jest im szczególnie bliskie, dlatego oprócz znanego wszystkim mieszkańcom centrum miasta, jego zabytków czy pomników, zobaczyć można na obrazach i zdjęciach także urokliwe zakątki, osobliwe miejsca czy malownicze pejzaże żabnieńskie.

Uroczysty wernisaż wystawy „Jest takie miejsce” odbył się w niedzielę 27 września, a towarzyszyły mu: koncert grupy „Accelerando” działającej pod mecenatem Firmy Bruk – Bet w Niecieczy, której członkiem jest także Jan Wójcik oraz prezentacja multimedialna dokumentująca przemiany, jakie zaszły w mieście w ciągu ostatnich lat autorstwa Krzysztofa Wójcika.
Dodajmy, że autorzy wystawy to rodowici żabnianie, znani w środowisku animatorzy życia kulturalnego i społecznego, emerytowani nauczyciele. Pan Jan Wójcik oprócz malarstwa pasjonuje się także muzyką – gra w zespołach muzycznych działających przy Firmie Bruk – Bet w Niecieczy, z kolei Pan Krzysztof Wójcik – niestrudzony fotograf – dokumentalista pełni także funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żabnie.

Wystawa „Jest takie miejsce” czynna będzie w Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury w Żabnie do 31 października.