Dni Żabna to coroczna dwudniowa plenerowa impreza organizowana przez Burmistrza Żabna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Jej głównym celem jest integracja społeczności lokalnej wokół wspólnego wydarzenia, jakim jest święto miasta i gminy. Cel został osiągnięty. W tym roku na placu przy hali sportowej bawiło się kilka tysięcy osób. Największym powodzeniem cieszył się niedzielny koncert zespołu Brathanki.

Pierwszego dnia Żabnianie bawili się w rytm muzyki folkowej i rockowej. Oprócz młodzieżowej grupy Small Cafe zaprezentowały się zespoły folklorystyczne „Otfinowianie” i „Bobrowianie”, dając pokaz swoich umiejętności zarówno tanecznych, jak i wokalnych. Drugiego dnia w ramach „Estrady młodych” zaśpiewali młodzi soliści z gminy Żabno i zagrał zespół Bruk – Band z Niecieczy. Specjalnie dla uczestników Dni Żabna zatańczyły mistrzynie Europy w tańcu cheerleaders - Impuls z Łęgu Tarnowskiego i Voltage z Bobrownik Wielkich. Zainteresowaniem cieszyła się także zorganizowana po raz drugi w Żabnie gra miejska pod hasłem „Kumasz Żabno?”. Zapewniła ona świetną zabawę uczestnikom i atrakcyjne nagrody – tablety, odtwarzacze mp4 i wiele innych.

Obchodom święta miasta towarzyszył także Małopolski Piknik Europejski, który nie tylko informował o funduszach europejskich, ale organizował czas najmłodszym uczestnikom Dni Żabna przygotowując specjalny kącik zabaw dla najmłodszych mieszkańców gminy oraz organizując zabawy i konkursy. Nie zabrakło także innych atrakcji - było wesołe miasteczko a w nim: dmuchane zamki, karuzele, trampoliny, zjeżdżalnie i wiele innych. Były też zabawy z chustą, bańki mydlane, malowanie twarzy i wiele innych.

Obchodom Dni Żabna towarzyszyło także odsłonięcie pomnika upamiętniającego lokację miasta. Symboliczny obelisk stanął na Rynku w Żabnie. Pomysłodawcą i inicjatorem odsłonięcia pomnika było Towarzystwo Przyjaciół Żabna.

Patronat honorowy nad Dniami Żabna objął Burmistrz Żabna, a patronat medialny nad imprezą sprawowały: Radio Kraków, Gazeta Krakowska, Galicyjski Tygodnik Informacyjny TEMI, Nowa Gazeta Żabnieńska, Magazyn Ilustrowany Miasto i Ludzie, portal „Nasze miasto” oraz Radio RDN Małopolska.