W związku z tym organizatorzy pikniku – Gmina Żabno i Gminne Centrum Kultury w Żabnie postanowili pokazać młodym ludziom lokalną kulturę, zwyczaje i tradycje. Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści: zespół muzyczny ze Stowarzyszenia „Siemacha SPOT Odporyszów, Orkiestra Dęta z Łęgu Tarnowskiego, zespoły folklorystyczne z Otfinowa i Bobrownik Wielkich, wystąpiła także orkiestra i soliści działający pod patronatem firmy Bruk – Bet w Niecieczy, a z Tarnowa przyjechał zespół Small Cafe. Wieczorem zaśpiewał raper Arkadio, zagrał zespół 40% Bluesa, a jako gwiazda wieczoru wystąpiła Monika Kuszyńska – wieloletnia wokalistka grupy Warius Manx, wokalistka, która w ubiegłym roku reprezentowała Polskę w Konkursie Piosenki „Eurowizja”. Z kolei umiejętnościami tanecznymi pochwalili się tancerze ze Szkoły Tańca LATINO Gabriela Skiby i młodzi wychowankowie Siemachy z Odporyszowa oraz wolontariusze ŚDM z terenu gminy Żabno.
Poza sceną także nie brakowało atrakcji. Dla dzieci przygotowano liczne animacje i zabawy, zjeżdżalnie dmuchane, malowanie twarzy i wiele innych. Na nudę nie mogli także narzekać miłośnicy dobrej kuchni. Można było spróbować lokalnych przysmaków przygotowanych przez koła gospodyń i stowarzyszenia działające na terenie gminy. Były to: Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Siedliszowicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego – Koło Gospodyń „U Marysi”, Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Bobrowniki Wielkie i Koło Gospodyń „U Tatara” z Siedliszowic.

W trakcie trwania pikniku miało miejsce również wręczenie nagród Burmistrza Żabna „Poza Horyzont” za promocję gminy na terenie województwa i kraju. Nagrody otrzymali:

• Gabriel Skiba – za podjęcie inicjatywy i organizację Ogólnopolskiego Turnieju tańca LATINO CUP
  • Agnieszka Wlezień – za pracę z młodzieżą oraz sukcesy indywidualne i grupowe podopiecznych w Mistrzostwach Polski i Europy CHEERLEADERS
  • ZESPÓŁ 40 % Bluesa – za pracę twórczą, zaangażowanie w rozwój sceny muzycznej w Żabnie, wspieranie wydarzeń gminnych oprawą muzyczną oraz promocję regionu żabnieńskiego.

Wspaniała atmosfera, liczne atrakcje i dobra pogoda sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili, nie kryjąc rozczarowania w godzinach nocnych, że impreza dobiegła końca.
Wszystkim instytucjom, firmom i osobom prywatnym, które wsparły organizację pikniku „Bądźmy Razem” w Żabnie serdecznie dziękujemy.

Sponsorami pikniku byli:

• Zakład Remontowo – Budowlany Tynk –Pol - Ryszard Pochroń
  • Firma Bruk Bet z Niecieczy - Maria Witkowska
  • Firma Al. Capone – Sławomir Skowron, Agata Lis Skowron
  • Przedsiębiorstwo Techniczno - Handlowe Inter Met - Andrzej Gajda
  • Zakład Mechaniki Pojazdowej - Benedykt Szczygieł Sieradza
  • Gminne Przedsiębiorstwo Kanalizacyjne w Niedomicach
  • Fundacja Edukacji i Rozwoju Tańca LATINO
  • Stacja Paliw Kami - Maria i Stanisław Kapa Żabno
  • Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie oddział w Żabnie

Patronatem medialnym imprezę objęli:

• Radio RDN Małopolska
  • Gazeta Krakowska
  • Gość Niedzielny
  • Tygodnik miasto i ludzie
  • Portal nasze miasto.pl
  • Nowa Gazeta Żabnieńska.

Jako ciekawostkę dodajmy, że obecna na pikniku redakcja terenowa Gazety Krakowskiej wydrukowała 2,5 tys. egzemplarzy jednodniówki.

Słowa wdzięczności za pomoc w organizacji Pikniku należą się:

• Pani Agacie Wajdzie - Tylek – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i pracownikom hali sportowej w Żabnie
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabnie
  • Miejsko – Gminnemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Żabnie
  • Klubowi Sportowemu MLKS POLAN Żabno
  • Państwu Barbarze i Tadeuszowi Rybom za bezpłatne użyczenie terenu pod organizację imprezy.

Patronatem honorowym Piknik Rodzinny objął Burmistrz Żabna – Stanisław Kusior.

Dziękujemy, że byliście razem z nami…