KALENDARZ IMPREZ:

Gminne Centrum Kultury i Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zapraszają na wspólne świętowanie Dnia Działacza Kultury i Dnia Bibliotekarza. Z tej okazji 10 maja o godz. 18:00 w sali widowiskowej odbędzie się koncert muzyki klasycznej i musicalowej pt. "Majowe oczarowanie". Wystąpią Anna Ogińska - sopran i Oskar Jasiński - tenor w towarzystwie zespołu kameralnego "Maes-trio" w składzie: Marzena Mikuła - Drabek - fortepian, Jacek Gros - skrzypce i  Dariusz Kasperek - klarnet. Po koncercie w Galerii "Rozmaitości" odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mariusza Kumięgi "Magia Kolorów". 

Serdecznie zapraszamy.

O artystach:

Anna Ogińska – sopran
Absolwentka Historii Sztuki na KUL oraz studiów wokalnych na Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureatka wielu konkursów wokalnych. Po mistrzowsku wykonuje bardzo różnorodny repertuar, o czym świadczą np. trzy nagrody otrzymane na Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu w 2013 roku za: najlepsze wykonanie utworu współczesnego, najlepsze wykonanie utworu W.A. Mozarta oraz wybitne wykonanie pieśni. Współpracuje z Operą Śląską, NOSPR-em, Krakowską Operą Kameralną oraz Filharmoniami w całym kraju.

Oskar Jasiński – tenor
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu konkursów. Uhonorowany nagrodą specjalną Związku Artystów Scen Polskich na IX Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym Belcanto. Uczestnik wielu kursów wokalnych. Występuje w wielu przedsięwzięciach scenicznych, kreując główne role męskie. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, NOSPR-em oraz Filharmoniami na terenie całego kraju. Zajmuje się także prowadzeniem koncertów.                                                            

Maes-trio - zespół  kameralny występujący w  oryginalnym składzie instrumentalnym: fortepian, skrzypce, klarnet. Trio, które tworzą absolwenci katowickiej Akademii Muzycznej, działalność koncertową rozpoczęło w 2001 roku.  Od tego czasu bierze udział w wielu festiwalach i występuje w salach koncertowych na terenie kraju oraz poza jego granicami. Rzadko spotykane zestawienie instrumentów  oraz indywidualny styl aranżacji sprawia, że utwory wykonywane przez trio charakteryzuje niepowtarzalne, ciepłe i głębokie  brzmienie, często dające wrażenie gry większego zespołu muzycznego.

Maes-trio występuje w  składzie:

Marzena Mikuła - Drabek
–  założycielka zespołu, pianistka, kompozytorka, kierownik muzyczny Teatru Nowego w Zabrzu. Jako solistka występowała z orkiestrami Filharmonii Śląskiej oraz Konserwatorium Paryskiego. Jako akompaniator towarzyszyła wielu solistom m.in. podczas Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Genewie. Autorka muzyki do ponad 40 spektakli teatralnych oraz wszystkich aranżacji utworów wykonywanych przez trio. Odznaczona Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Jacek Gros – solista i pierwszy skrzypek orkiestry Teatru Rozrywki w Chorzowie. Bierze udział we wszystkich koncertach i musicalach wystawianych przez teatr. Odtwórca tytułowej roli w "Skrzypku na dachu". Współpracował z Operą Śląską w Bytomiu oraz Orkiestrą Kameralną "Camerata Impuls". W swoim dorobku artystycznym posiada kilka nagrań płytowych. Zajmuje się również kompozycją i aranżacją.
Dariusz Kasperek - klarnecista uhonorowany Złotą Płytą. Koncertował w Chinach, Europie, Japonii i USA. Współpracuje m.in. z Filharmoniami: Śląską i Opolską, NOSPR-em  oraz śląskimi teatrami muzycznymi. Kapelmistrz Górniczej Orkiestry Dętej “Bytom”. Brał udział w nagraniu kilkunastu płyt. Prowadzi także działalność pedagogiczną.

Mariusz Kumięga - artysta, malarz, samouk. Urodzony w 1980 roku w Dębicy, mieszka w podtarnowskich Ilkowicach w gminie Żabno.
Malarstwem fascynuje się od najmłodszych lat. Od 2019 roku współpracuje z galeriami polskimi i domem aukcyjnym Onebid. Tworzy obrazy sakralne na drewnie, ale najbardziej umiłował sobie kolor i sztukę współczesną zwłaszcza w stylu kubistycznym.
Na swoim koncie ma kilka wystaw, a jego obrazy znajdują się w kolekcjach na całym świecie.
Styl malarski opracowany przez Mariusza Kumięgę stał się wyznacznikiem jego linii artystycznej i rozpoznawalności na wirtualnych wystawach.

NASZ ADRES:

Gminne Centrum Kultury w Żabnie
ul. W. Jagiełły 16
33-240 Żabno
NIP: 871-000-36-50
Nr konta: 17 8589 0006 0290 0930 0752 0001

Centrala: 14 645 66 79
Sekretariat: 14 645 66 79 wew. 21
Dyrektor: 14 645 66 79 wew. 25
Dział Organizacji Imprez: 14 645 66 79 wew. 27
Pracownia komputerowa: 14 645 66 79 wew. 22
Pracownia plastyczna: 14 645 66 79 wew. 28

  GminneCentrum Kultury 
w Żabnie czynne w godz.
8:00 do 20:00

 

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.