Dni Żabna to coroczna dwudniowa  plenerowa impreza organizowana Przez Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Jej głównym celem jest integracja społeczności lokalnej wokół wspólnego wydarzenia, jakim jest święto miasta i gminy. Cel został osiągnięty. W tym roku na placu przy hali sportowej bawiło się kilka tysięcy osób. Największym powodzeniem cieszył się niedzielny koncert Oddziału Zamkniętego. Sporą publiczność miały też Turnioki.

Pierwszego dnia Żabnianie bawili się w rytm muzyki góralskiej i folkowej. Oprócz Turnioków zaprezentował się Zespół Folklorystyczny „Otfinowianie”, dając pokaz swoich umiejętności zarówno tanecznych, jak i wokalnych oraz Kapela Bruk – Bet z Niecieczy. Drugiego dnia zagrał Zespół Kameralny Bruk – Bet oraz zespoły rockowe: Pyroskop, Dżindżer Projekt, 40% Bluesa, After Day i niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej i Gwiazda Dni Żabna – Oddział Zamknięty. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także zorganizowana po raz pierwszy w Żabnie gra miejska pod hasłem „Kumasz Żabno?”. Zapewniła ona świetną zabawę uczestnikom i atrakcyjne nagrody.

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych - było wesołe miasteczko a w nim: dmuchane zamki, karuzele, trampoliny, kolejka górska, zjeżdżalnie i wiele innych. Do zabawy dzieci zachęcali  animatorzy, przygotowując specjalny kącik zabaw dla najmłodszych mieszkańców gminy oraz organizując zabawy i konkursy dla tych nieco starszych. Były też zabawy z chustą, bańki mydlane, malowanie twarzy i wiele innych. Także amatorzy dobrego jedzenia nie mieli powodów do zmartwień.
Na Dniach Żabna swoje stoisko przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich „U Tatara” z Siedliszowic, które przygotowało degustację słodkich „koziołków” - produktu regionalnego z Siedliszowic.

Patronat honorowy nad Dniami Żabna objął Burmistrz Żabna, a patronat medialny nad imprezą sprawowały: Gazeta Krakowska, Nowa Gazeta Żabnieńska, Magazyn Ilustrowany Miasto i Ludzie, portal „Nasze miasto” oraz Radio RDN Małopolska.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego dnia Dni Żabna

Poniżej fotorelacja z drugiego dnia tegorocznych Dni Żabna