Grą na pianinie, wyćwiczoną pod kierunkiem instruktora Marty Czechowskiej, zachwycali:

Jan Szewczyk

Magdalena Basta

Adam Kwaśniak

Paulina Kwaśniak

Patryk Jewiarz

Dominik Kwaśniak

Aleksander Jedynak

Szymon Radaczyński

Grą na pianinie, wyćwiczoną pod kierunkiem instruktora Kamila Patulskiego zachwycił:

Mikołaj Lech

Na gitarze, wspólnie z instruktorem Kamilem Patulskim, zagrali:

Karolina Łata

Gabrysia Dźąćko

Stanisław Pawlik

Natalia Wiatr

Emilia Skrabacz

Karolina Kowal

Karina Lis

Na perkusji rytm wygrywał:

Tomasz Tokarski

Na scenie Centrum Kultury zaprezentował się także, odnoszący coraz większe sukcesy Zespół Folklorystyczny Otfinowianie, grupa śpiewacza najmłodsza. W jej wykonaniu usłyszeliśmy trzy utwory śpiewane gwarą. Będą to: „A w Krakowie na Ratusie”,  „Posem se na łące” oraz „Kukułecka”. Do występu dzieci zostały przygotowane przez panią Magdalenę Witkowską, akompaniatorem - Marta Czechowska. Skład zespołu : Martyna Szlosek, Magdalena Janeczek, Mateusz Janeczek, Oskar Kozieja, Joanna Baran, Martyna Wójcik, Zofia Hońdo, Gabriela Hońdo i Maksymilian Tomczyk.

Na Wieczorze Talentów nie zabrakło także i innych dziedzin, którymi na co dzień zajmuje się Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

W Centrum Kultury od kilku miesięcy odbywają się zajęcia taneczne. W naszej Sali choreograficznej pod kierunkiem pana Gabriela Skiby ćwiczy grupa taneczna Latino. Kilka  grup tanecznych zaprezentowało min. tańce takie jak: Disco i Macarenę, walca Angielskiego oraz Kubańską cza czę.

Nie zabrakło także Zespołu Tańca Nowoczesnego „Voices”, który wznowił swoją działalność po kilku latach przerwy. Zespół ćwiczy pod kierunkiem choreografa pana Pawła Potępy. W wykonaniu zespołu zobaczyliśmy układ o nazwie „Taniec ponad tęczą”.

Mieliśmy  przyjemność Gościć pary z Klubu Tańca Towarzyskiego Merengue Stalowa Wola prowadzonym przez Piotra Kiszkę (uczestnika, You Can Dance oraz Got To Dance)  oraz Małgorzatę Garlicką.

Zatańczyli dla publiczności:

Krystian Jarmuł i Aleksandra Orkiszewska (kategoria pow. 15 lat klasa Cłacina, klasa B standard)

Dawid Pawlik i Sandra Wolicka (kategoria 14 - 15 lat klasa C łacina i standard).

Swoją obecność na zaakcentowali członkowie Klubu Modelarstwa, którzy działa w Centrum od 2002 roku. Opiekunem klubu jest Jan Wieloch. Uczestnicy na zajęciach budują modele latawców, samolotów, rakiet, modele pływające oraz samochody zdalnie kierowane, które to w ostatnim czasie stały się najbardziej popularne wśród klubowiczów. Członkowie klubu biorą udział w licznych pokazach i zawodach na terenie całego kraju, zdobywając niejednokrotnie czołowe lokaty. Warto wspomnieć choćby ostatnie z nich - Halowe Mistrzostwa Polski, w których wicemistrzami zostali Jakub Szara z Żabna i Maciej Czwórnóg z Łęgu Tarnowskiego, a trzecią lokatę zajął Łukasz Mach z Tarnowa, IV zaś Marek Cholewa z Otfinowa. Niektóre modele wykonane przez naszych mistrzów można było podczas Wieczoru talentów obejrzeć w galerii.

A galeria zalśniła w tym dniu wszystkimi kolorami tęczy i to nie tylko za sprawą modeli - swoje prace prezentowali w niej także członkowie Klubu Plastyki, który działa w GCK od 30 lat. Opiekunem Klubu jest Teresa Kapa. Zajęcia plastyczne to nie tylko wspaniała zabawa dla dzieci, to również wychowanie przez sztukę, wzbogacanie intelektualne i uwrażliwianie na piękno otaczającego świata. Klub prowadzi również Galerię znajdującą się w budynku Gminnego Centrum Kultury. Galeria przez cały rok prezentuje dzieła twórców, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Aktualnie galeria prezentuje prace wykonane przez dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne w naszym domu kultury. Prace, które się tam znajdują to zaledwie wycinek ich całorocznej pracy. Różnorodna tematyka prac artystycznych dzieci zawarta została w różnorodnych technikach plastycznych. Efekty ich "serca i wyobraźni" można aktualnie podziwiać w galerii Gminnego Centrum Kultury w Żabnie. Swoje prace prezentują w niej:

Kamila Tarchała

Kinga Mosio

Nikola Saletnik

Kinga Woziwoda

Karina Lis

Angelika Kukla

Kacper Jedynak

Stanisław Jedynak

Aleksandra Pabian

Julia Kurzydym

Dagmara Fido

Kinga Fido

Oliwia Skiba

Gabriela Sierak

Weronika Lebica

Mateusz Lebica

Marcin Lebica

Barbara Dobrowolska

W bieżącym roku kulturalno – oświatowym Gminne Centrum Kultury w Żabnie uruchomiło zajęcia teatralno – kabaretowe. Odbywały się raz w tygodniu pod kierunkiem Magdaleny Dziury. Oprócz dobrej zabawy na warsztatach udało się stworzyć kabaret. Na piątkowy występ został przygotowany stary ale już nieco zapomniany skecz pt. „Boryna” Krzysztofa Piaseckiego.  W skeczu wzięły udział: Dominika Kumięga i Dominika Kijowska.

Korzystając z okazji uczestnicy zajęć prowadzonych w Centrum gromkimi brawami podziękowali na koniec Wieczoru Talentów swoim instruktorom za ich pracę i zaangażowanie.