KALENDARZ IMPREZ:

Po raz 37. odbył się w Żabnie Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych. Młodzi aktorzy - lalkarze  walczyli o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. W przeglądzie zaprezentowało się 8 spektakli teatralnych. Wszystkie oceniła Komisja Artystyczna, która pracowała w składzie: Ilona Buchner - aktorka lalkarka, Monika Filipowicz - aktorka lalkarka i Henryk Hryniewicki - aktor, reżyser, konstruktor lalek.

W kategorii teatrów najmłodszych najlepszym okazał się zespół teatralny „Galimatias” ze Szkoły Podstawowej w Żabnie, który za spektakl WIELKIE SPRZĄTANIE w reż. Elżbiety Kijowskiej zdobył NAGRODĘ POZIOMKOWEGO LASU oraz nagrodę finansową w kwocie 800,00 zł. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano zespołowi teatralnemu ŻABKI z Publicznego Przedszkola w Żabnie za spektakl BRUDAS… w reż. Katarzyny Pacochy i Marty Dziedzic. Zespół otrzymał także nagrodę finansową w kwocie 600,00 zł

W kategorii teatrów dziecięcych komisja artystyczna przyznała dwie Wielkie Nagrody Zająca Poziomki oraz nagrody finansowe w wysokości 1000,00 zł. Zdobyli je: zespół teatralny „Lalkarze ze Spytkowic” z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu  za spektakl I BIAŁO NA CZARNYM w reż. Anny i Jacka Krakowiaków oraz zespół teatralny „Wyjście awaryjne” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzeszynie za spektakl KAŻDY WIDZI TO CO CHCE w reż. Dagmary Dżuły.

Nagrodę za twórcze wykorzystanie idei recyklingu przyznano Teatrowi TUPTUSIE gr. młodsza ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Teatralnych w Tarnowie za spektakl …TO JA OPOWIEM CI BAJKĘ w reż. Iwony Kapy. Zespół otrzymał także nagrodę finansową w kwocie 800,00 zł.

W kategorii teatrów młodzieżowych Komisja Artystyczna przyznała wyróżnienia:

- grupie teatralnej SKRZAT z Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim za spektakl MASZYNA CZASU w reż. Moniki Madej oraz nagrodę finansową w kwocie 600,00 zł

- zespołowi teatralnemu GALIMATIAS gr. Starsza z Gminnego Centrum Kultury w Żabnie za spektakl MAGICZNA PODRÓŻ w reż. Elżbiety Kijowskiej i Kamili Ryby oraz nagrodę finansową w kwocie 600,00 zł

- Zespołowi Teatralnemu TUiTAM z Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim za spektakl DOBRO I ZŁO w reż. Moniki Madej oraz nagrodę finansową w kwocie 600,00 zł.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy młodym aktorom wręczyli: Burmistrz Żabna Marta Herduś – patron honorowy konkursu, Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Andrzej Zarych, Radna Rady Miejskiej w Żabnie – Leokadia Madura oraz członkowie Komisji Artystycznej.

Tradycyjnie na finał Przeglądu wystąpił na żabnieńskiej scenie profesjonalny teatr. W tym roku był to Teatr Uszyty ze spektaklem "Ananas", który zgromadził komplet publiczności. Przeglądowi towarzyszyło także ogłoszenie wyników konkursu plastycznego na plakat Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych połączone z uroczystym wręczeniem nagród. Na konkurs wpłynęło prawie 100 prac. Można je podziwiać w Galerii „Rozmaitości” GCK. Współorganizatorem konkursu była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali Burmistrz Żabna i Starosta Tarnowski. Organizatorami wydarzenia byli: Gminne Centrum Kultury w Żabnie i Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom 37. Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych w Żabnie. Dziękujemy wspaniałej publiczności, która w tym dniu odwiedziła Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

 

 

NASZ ADRES:

Gminne Centrum Kultury w Żabnie
ul. W. Jagiełły 16
33-240 Żabno
NIP: 871-000-36-50
Nr konta: 17 8589 0006 0290 0930 0752 0001

Centrala: 14 645 66 79
Sekretariat: 14 645 66 79 wew. 21
Dyrektor: 14 645 66 79 wew. 25
Dział Organizacji Imprez: 14 645 66 79 wew. 27
Pracownia komputerowa: 14 645 66 79 wew. 22
Pracownia plastyczna: 14 645 66 79 wew. 28

  GminneCentrum Kultury 
w Żabnie czynne w godz.
8:00 do 20:00

 

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.