W tegorocznym przeglądzie zaprezentowano dziewięć przedstawień zrealizowanych w różnych konwencjach i technikach animacji, w oparciu o scenariusze autorskie i adaptację utworów literackich dla dzieci. Na scenie Centrum Kultury od godziny 9.00 prezentowały się teatry lalkowe działające w szkołach i instytucjach kultury oraz placówkach edukacyjno-wychowawczych Małopolski.
Widowiska młodych lalkarzy oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Ewa Cypcarz Bogucka - aktorka lalkarka, Ilona Buchner – aktorka, lalkarka, absolwentka Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu, związana z krakowskim Teatrem Lalki, Maski i Aktora GROTESKA i Kamil Dobrowolski – aktor Teatru Maska w Rzeszowie, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.
Komisja po wnikliwej ocenie statuetkami obdarowała trzy teatry. Wielka Nagroda Zająca Poziomki oraz nagroda finansowa w kwocie 750 zł trafiła do Zespołu Teatralnego Galimatias (grupa młodsza) ze Szkoły Podstawowej w Żabnie za spektakl "Na podwórku" w reż. Elżbiety Kijowskiej. Teatr otrzymał także nominację do udziału w finałowym spotkaniu Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu. Drugie miejsce, statuetkę oraz nagrodę finansową 650 zł zdobył Teatr Krótkich Opowieści z Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie za spektakl „Oddech nudy”. Trzecia statuetka Zająca Poziomki i nagroda w kwocie 750 zł powędrowała do Zespołu Teatralnego Skrzat (grupa starsza) z Gminnego Ośrodka Kultury w Rzepienniku Strzyżewskim za spektakl „Wąż”. Grupa ta startowała w kategorii teatrów młodzieżowych. Pozostałe zespoły otrzymały dyplomy, wyróżnienia i nagrody finansowe.

Nagrodę rzeczową przyznała także dziecięca komisja artystyczna, która pracowała w składzie: Sandra Stepek, Patrycja Bogacz, Aleksandra Gądek, Julia Bogacz oraz Karolina Kiełbasa. Nagrodę zdobył Teatr Krótkich Opowieści z Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie za spektakl „Oddech nudy”.
O godz. 16.00 na żabieńskiej scenie wystąpił Teatr Maska z Rzeszowa ze sztuką "Skarpety i papiloty czyli o tym, co zaszło w rodzinie lisów" w reż. Roberta Drobniucha.
31. Przeglądowi towarzyszyło otwarcie wystawy pokonkursowej na lalkę teatralną, połączone z uroczystym rozstrzygnięciem konkursu i wręczeniem nagród. Na konkurs wpłynęło 79 lalek. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki honorowym patronatem objęli Burmistrz Żabna - Stanisław Kusior i Starosta Tarnowski – Roman Łucarz.
31. edycja Małopolskiego Przeglądu o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki przeszła do historii.
Już dzisiaj zapraszamy za rok do Żabna…