Ideą koncertu było uczczenie pamięci zmarłych artystów. To sprawiło, że ze sceny popłynęły dźwięki takich utworów jak: „Little wing” – Jimiego Hendrixa,  „Imagine” Johna Lenona, „Peple get ready” Curtisa Mayfielda, „Valerie” Amy Winehause, „Love letters” Elvisa Presleya, „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy czy „Kiedy byłem małym chłopcem” Tadeusza Nalepy. Tę różnorodność repertuarową i muzyczną zapewnili zaproszeni do udziału w koncercie muzycy i wokaliści. Podczas koncertu zaśpiewali: Monika Kuta, Ewelina Rapacz, Julita Borowiec, Krzysztof Wójcik i Piotr Kita – finalista programu „Must be the music”. Instrumentalnie wspierani ich: Stanisław Migała – na gitarze elektrycznej, Grzegorz Pencak – na saksofonie, Jakub Skoczeń – na gitarze elektrycznej, Piotr Niedojadło – na instrumentach klawiszowych, Tomasz Kapustka – na gitarze basowej i Kamil Patulski – na perkusji.

W czasie koncertu „prapremierę” miała piosenka zespołu 40% Bluesa „Czy pamiętasz ich” skomponowana i śpiewana przez Krzysztofa Wójcika. Piosenka pochodzi z najnowszej płyty demo zespołu, której premiera odbędzie się niebawem.

Drugie tego dnia wydarzenie muzyczne miało charakter bardziej kameralny. W sali klubowej Gminnego Centrum Kultury akustycznie zagrał nieistniejący już żabnieński  zespół „Komarańcze”. Pomysł wspólnego grania zrodził się w głowach chłopców, którzy chcieli w ten sposób uczcić pamięć tragicznie zmarłego kolegi – niegdyś członka zespołu – Krzyśka Mikuły. Wśród zgromadzonych dominowali przyjaciele i znajomi „Kifika”, których koncert nastroił refleksyjnie i skłonił do zadumy nad życiem i przemijaniem. Całości dopełniła także nietuzinkowa dekoracja i wspaniała atmosfera, którą stworzyli wszyscy obecni na sali.

W związku z wieloma słowami uznania dotyczącymi organizacji i przebiegu obu koncertów oraz dużego zainteresowania, jakim się cieszyły, organizatorzy zapowiadają, że już pracują nad formułą przyszłorocznych „Zaduszek”.