Festiwal zorganizowali: Gminne Centrum Kultury w Żabnie i Hufiec ZHP Tarnów. Patronem festiwalu został pułkownik harcmistrz Jerzy Pertkiewicz - żołnierz kampanii wrześniowej i Armii Krajowej, Harcerz Rzeczypospolitej, Kawaler Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari. Wśród gości obecnych w tym dniu w Centrum Kultury byli: Zygmunt Pertkiewicz – syn pułkownika Jerzego Pertkiewicza, Jan Baster – zastępca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie,  Katarzyna Łysak – inspektor w Oddziałowym Biurze Edukacji Narodowej IPN w Krakowie oraz Burmistrz Żabna Marta Herduś – patron honorowy festiwalu.
Siedem drużyn harcerskich i trzy drużyny uczniów rywalizowało w trzech kategoriach. Najlepszymi okazali się: „DŻOKEJE” z 18 TDSH ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wierzchosławicach – Dwudniakach, zespół ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach i 5 TDH im. Janusza Korczaka ze Szkoły Podstawowej w Żabnie. Zostali oni laureatami nagród grand prix w swoich kategoriach. Ponadto nagrodzeni zostali:
w kategorii „szkoły”:
I miejscem – zespół „Sieradzkie dzieciaki” ze Szkoły Podstawowej w Sieradzy
II miejscem – zespół ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim,

w kategorii „drużyny harcerskie” Komisja Artystyczna przyznała:
I miejsce – 51 TDH „Pasjonaci” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli Radłowskiej
II miejsce – 10 TDH „Młody Las” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bistuszowej
III miejsce – 28 TDH „Las” II szczep „Orlęta”
Wyróżnienie – 11 TDH „Skrzydlaci” II szczep „Orlęta”
Wyróżnienie – 23 TDH „Wszędobylscy” ze Szkoły Podstawowej w Pleśnej.

Wszystkie zespoły uczestniczące w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrody ufundowali patroni honorowi festiwalu Burmistrz Żabna i Starosta Tarnowski oraz Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. Słodycze dla uczestników ufundowali Państwo Katarzyna i Mariusz Czosnykowie. Laureaci nagród grand prix otrzymali dodatkowo statuetki. Wszyscy uczestnicy otrzymali także ciepły posiłek przygotowany przez Stowarzyszenie „U Tatara” z Siedliszowic.