Gminne Centrum Kultury w Żabnie i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie zapraszają na 36. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki.

 

 

 

 

 

Przegląd odbędzie się 27 kwietnia 2023 r. w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Zaprezentuje się w nim 10 grup teatralnych w trzech kategoriach wiekowych. Swój udział potwierdziły grupy teatralne z Niedomic, Żabna, Ilkowic, Biecza, Rzepiennika Strzyżewskiego, Strzeszyna i Tarnowa.

Przedstawienia oceniać będzie Komisja Artystyczna, która przyzna nagrody rzeczowe i finansowe oraz wytypuje teatr do udziału w finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu. 

Na zakończenie Przeglądu wystąpi w Żabnie Teatra Lalki i Aktora „Kubuś” z Kielc ze spektaklem „O Wilku i Czerwonym Kapturku”. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna „To My! Poziomkowi Lalkarze” oraz retrospektywna plenerowa wystawa „Poziomkowe pokolenia”. W tym dniu nastąpi także uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Pacynki, marionetki, kukły”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Przeglądu jest wolny. Serdecznie zapraszamy. Grupy zorganizowane, zainteresowane udziałem w Przeglądzie w charakterze widowni – prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny…