Wychowankowie przedszkoli z Niedomic i Żabna obejrzeli spektakl w Centrum Kultury.

Z przedstawieniem "Opowieści dla Sofijki" przyjechał do Żabna Teatr Lito z Kijowa. Spektakl opowiadał o Sofijce,która musiała wyjechać z babcią z kraju, a jej rodzice bardzo za nią tęsknili. Z tej tęsknoty wymyslili bajkę, którą jej opowiedzą, gdy do nich wróci: o królewnie Sofijce, na którą rzucono czar, o złym czarnoksiężniku, który szukał prawdziwej miłości, o sprytnym księciu Daniłku, który dla miłości gotów był zrobić wszystko i o pewnej Babie Jadze...

Młodzi widzowie obejrzeli spektakl z dużym zaangażowaniem, nagradzając ukraińskich aktorów gromkimi brawami.

Spektakl zrealizowano we współpracy z Małopolskim Instytutem Teatralnym.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”