Do ostatniego miejsca wypełniła się w niedzielny wieczór 13 listopada sala widowiskowa Centrum Kultury. Wszystko za sprawą koncertu „Wolność jak Dąb”. Mieszkańców gminy Żabno i okolic przyciągnęła zarówno chęć świętowania 104. rocznicy odzyskania niepodległości, jak i wspaniali artyści występujący na scenie. 

 

 

 

 

 

 

 

Pieśni patriotyczne i piosenki żołnierskie oraz znane szlagiery z lat 20-tych brawurowo wykonali: Anna Sokołowska – Alabrudzińska, Dariusz Kordek i Adam Rymarz. Artystom akompaniował Maciej Nieć, a koncert wyreżyserował i poprowadził Łukasz Lech. 

Zachwycona publiczność długo oklaskiwała artystów, pozwalając im zejść ze sceny dopiero po trzecim bisie. 

Po koncercie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w konkursie fotograficznym „Opowiedz mi o gminie Żabno”. W Galerii „Rozmaitości” można było obejrzeć wystawę pokonkursową oraz skosztować potraw, degustację których przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Otfinowa. 

Wydarzenia zrealizowane zostały w ramach zadania „Wolność jak Dąb”. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.