Gminne Centrum Kultury i Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

W tym roku czytać będziemy "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Akcja tradycyjnie odbędzie sie na placu przy fontannie na żabnieńskim Rynku. Serdecznie zachęcamy do aktywnego włączenia się w nią. Zapraszamy mieszkańców gminy Żabno, przedstawicieli instytucji, organizacji i firm działających na naszym terenie oraz wszystkich miłośników książek do wspólnego czytania. Na lektorów czekają bezpłatne okolicznościowe egzemplarze "Ballad i romansów". Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do żabnieńskiej biblioteki.

W porgramie tegorocznego Narodowego Czytania w Żabnie znajdą się koncert "Mickiewicz w pieśniach" oraz pokazy taneczne.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Patronat honorowy nad akcją objęła Para Prezydencka oraz Burmistrz Żabna Marta Herduś i Starosta Tarnowski Roman Łucarz.