Bardzo bogato przedstawia się tegoroczny program Dni Żabna. 11 już edycja tego wydarzenia rozpocznie się 31 lipca i potrwa do 7 sierpnia. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święto miasta i gminy Żabno rozpocznie II Bieg Kumaka. To sportowe wydarzenie rozgrywać się będzie głównie na bocznym stadionie Polanu Żabno. 

 

W poniedziałek 1 sierpnia przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla uczczenia tego wydarzenia na placu przy Dębie Wolności w Żabnie odbędzie się wspólne śpiewanie piosenek powstańczych. Koncert „Żabno śpiewa (nie)zakazane piosenki” prowadzić będzie zespół wokalny „Cantabile” działający przy GCK w Żabnie. Dla wszystkich uczestników przewidziano okolicznościowe śpiewniki. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00.

 

2 sierpnia w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbędzie się Gala Mistrzów Sportu Gminy Żabno – wydarzenie mające na celu podsumowanie osiągnięć sportowych i uhonorowanie osób zaangażowanych w działalność sportową na terenie gminy Żabno.

 

Finał obchodów 11. Dni Żabna odbędzie się 7 sierpnia na placu przy hali sportowej w Żabnie. Gwiazda wieczoru będzie zespół KOMBII. Oprócz niego na scenie plenerowej wystąpią: Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, Studio Accantus, zespół muzyczny działający przy Firmie Bruk-Bet w Niecieczy oraz najmłodsi – laureaci Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „RECHOTek”.

Na placu nie zabraknie także atrakcji dla dzieci – będzie bezpłatny dmuchany plac zabaw (zjeżdżalnie, baseny, samochodziki itp.), malowanie twarzy, zabawy i animacje. Będą stoiska handlowe i gastronomiczne, w tym stoisko Zarządu Okręgowego PZŁ w Tarnowie.

 

Imprezami towarzyszącymi Dniom Żabna będą: turniej piłkarski „Od skrzata do seniora” oraz zawody wędkarskie w Bobrownikach Wielkich. W obu turniejach uczestnicy będą walczyć o puchar Burmistrza Żabna.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się i uczestnictwo w tegorocznych obchodach Dni Żabna.