Zespół Kombii będzie gwiazdą tegorocznych Dni Żabna, które odbędą się 7 sierpnia na placu przy hali sportowej w Żabnie.

 

 

 

 

KOMBII to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej. Zespół powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Dwa miesiące pracy zespołu zaowocowały nowym programem opartym na znanych przebojach, takich jak: "Linia życia", "Hotel twoich snów", "Nasze randez-vous", "Kochać cię za późno", "Nie ma zysku", "Black and white" w nowych aranżacjach.

Zespół po raz pierwszy publicznie wystąpił w Wiśle, na specjalne zaproszenie Adama Małysza i jego Fundacji. Następne występy to udział KOMBII w "Szansie na sukces" oraz w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Inauguracyjny koncert KOMBII miał miejsce 11 lipca 2003 roku w Operze Leśnej w Sopocie. Był transmitowany na żywo przez TVP2 i został ciepło przyjęty przez publiczność. Następne trzy miesiące wypełniła trasa koncertowa po wielu miastach Polski. Wówczas KOMBII zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez fanów, zarówno starych jak i nowych.

W 2016 roku podczas festiwalu w Opolu grupa otrzymała nagrodę jako SuperZespół 2016. To wydarzenie zbiegło się to z 40-leciem pracy artystycznej Grzegorza Skawińskiego oraz Waldemara Tkaczyka. Jubileusz 40-lecia duetu Skawiński & Tkaczyk – czyli cztery dekady efektów współpracy kultowego duetu. Ich muzyka rozbrzmiewa w sercach tysięcy fanów legendarnych formacji: Kombii, O.N.A, Skywalker.

27 września 2017 roku miała miejsce premiera książki „Królowie życia” będąca zapisem dziejów 40 letniej pracy artystycznej Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka.

3 września 2021, na półkach sklepowych pojawił się nowy krążek. Tytuł wydaje się brzmieć dość enigmatycznie- co za sobą kryje tajemnicza „5”? „Nasz nowy album KOMBII 5 to po prostu piąty krążek po reaktywacji zespołu z oryginalną nową muzyką, stąd taki tytuł. Naszemu pokoleniu „5” kojarzy się z najlepszą oceną! –  wyjaśnia Grzegorz. „Mamy nadzieję, że nowy materiał przypadnie Wam do gustu i ocenicie dobrze naszą pracę, na piątkę oczywiście”.

Obecnie zespół cały czas koncertuje, a w rozgłośniach radiowych królują ich „stare” i „nowe" piosenki. 

Podczas koncertu w Żabnie z pewnością usłyszymy takie przeboje, jak "Black and white", "Słodkiego miłego życia", "Kochać Cię za późno", "Nasze rande vous", czy "Pokolenie".