19 listopada br. w Centrum Kulturalno  - Oświatowo –  Sportowym w Łęgu Tarnowskim rozegrany został I Drużynowy Turniej Szachowy Szkół Średnich o Puchar Starosty Powiatu Tarnowskiego.

Organizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Burmistrz Żabna, Akademia Szachowa oraz Komisja d/s Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Powiatu Tarnowskiego. Patronatem honorowym turmiej objął Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Celami turnieju były: popularyzacja i wzrost zainteresowania szachami, integracja środowiska szachowego, odkrywanie talentów wśród młodzieży  oraz wyłonienie najlepszej szkolnej drużyny w powiecie tarnowskim.

W zawodach uczestniczyło osiem czteroosobowych drużyn z powiatu tarnowskiego. Mistrzem powiatu tarnowskiego została szkolna drużyna szachowa  CKZiU Tuchów 1, przed LO z Tuchowa. Podium uzupełniło CKZiU Tuchów 2. Wymienione drużyny otrzymały puchary i medale. Kolejne drużyny:  ZSP Ryglice,  ZSLiT Wojnicz, ZSOiZ  Ciężkowice, ZSOiZ Gromnik, oraz ZSP Żabno otrzymały okolicznościowe statuetki szachowe za udział w turnieju.                  Mistrzami szachownic zostali zawodnicy tuchowskich drużyn: Jakub Szeląg, Piotr Bakuliński,  Arkadiusz Kopek i Hubert Zybiński.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom turnieju.

Zawody w Łęgu Tarnowskim sędziowali: Czesław Markiewicz i Roman Kawa z Akademii Szachowej.

Galerię fotograficzną przygotował: Paweł Topolski.

Więcej danych statystycznych :http://chessarbiter.com/turnieje/2021/tdr_3831/