Gminne Centrum Kultury w Żabnie zaprasza do udziału w koncercie zespołu 40 % bluesa, który realizowany jest w ramach programu „Muzyczny ślad” i nagrany zostanie z udziałem publiczności.

 

 

 

Nagrany koncert umieszczony zostanie w sieci. Po zmontowaniu będzie można go oglądać na kanale You Tube GCK i na Facebooku Centrum Kultury.
Koncert odbędzie się 24 października o godz. 18:00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie przy ul. Jagiełły 16. Na scenie wystąpią: Krzysztof Wójcik (wokal, gitara), Jakub Skoczeń (gitara), Kamil Patulski (perkusja), Jarosław Tucki (gitara, wokal) i Mateusz Łapa (gitara basowa). Podczas koncertu usłyszymy autorskie utwory zespołu pochodzące z pierwszej długogrającej  płyty „Niebo tylko dla aniołów”. Nie zabraknie także utworów z najnowszej płyty grupy „Ruszam w drogę. 40% bluesa i przyjaciele” wydanej w 2020 r.
Muzykom, którzy na co dzień tworzą zespół 40% bluesa, towarzyszyć będą młodzi, utalentowani artyści z gminy Żabno. Utwory zespołu zaśpiewają: Martyna Lechowska, Martyna Ogonowska, Julia Czekańska i Gabriel Białas. Na instrumentach klawiszowych zagra Paweł Maurycy.
Bezpłatne wejściówki upoważniające do udziału w koncercie można odbierać w Dziale Organizacji Imprez GCK od 12 października.
Koncert realizowany jest w ramach zadania „40% bluesa – 100% muzyki”. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Burmistrz Żabna, zaś patronatem medialnym objęły go Nowa Gazeta Żabnieńska,  Radio RDN Małopolska i portal Koncertowy Tarnów i Okolice . Partnerami wydarzenia są: Gmina Żabno i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.