Serdecznie zapraszamy na żabnieński wieczór z kulturą ludową pod hasłem "Z nurtem Dunajca", który odbędzie sie w Gminnym  Centrum Kultury w Żabnie 10 października o godz. 16:00. Wystąpią zespoły folklorystyczne "Otfinowianie" i "Bobrowianie" oraz kapela ludowa "Powiślanie". Całości dopełni promocja książki "Żabnieńskie kulinaria", której bezpłatny egzemplarz przewidziano dla każdego uczestnika.

Szczegółowy program przedstawia się następująco:

- "Frycówka oryla Michoła" - widowisko w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego "Otfinowianie, scen. i reż. janusz Cierlik

- występ kapeli "Powiślanie"

- "Dożynki" - widowisko w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego "Bobrowianie", scen. i reż. Janusz Cierlik

- promocja książki "Żabnieńskie kulinaria" - dla każdego uczestnika przewidziano bezpłatny egzemplarz.

Wydarzenie realizowane jest przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie w ramach "II Żabnieńskich Spotkań z Literaturą - wokół Tadeusza Nowaka". Partnerami wydarzenia są: Gminne Centrum kultury w Żabnie i Towarzystwo Przyjaciół Żabna. Patronat honorowy nad projektem sprawuje Burmistrz Żabna. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.