W klimacie dwudziestolecia międzywojennego 5 września odbyła się uroczysta gala podsumowująca realizację projektu „Żabno na kartach historii…”;  projektu dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

Wydarzenie rozpoczął koncert rewiowy „Awantura o Kasię” w wykonaniu artystów Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Zgromadzeni w sali widowiskowej oraz słuchacze radia RDN Małopolska i widzowie telewizji tarnowska.tv, gdzie koncert był transmitowany, mogli usłyszeć polskie pieśni międzywojenne, szlagiery z repertuaru Kabaretu Starszych Panów czy Henryka Warsa.

W ramach projektu nastąpiło otwarcie wystawy „100 lat temu w Żabnie”, którą poprzedził wykład pana Pawła Domańskiego - kustosza Izby Pamięci „Ostatnie takie Galicyjskie”, z której pochodzi część eksponatów wykorzystanych do przygotowania wystawy.

Wystawę można zwiedzać do 5 października. Podczas zwiedzania można skorzystać z audioprzewodnika, który umożliwi samodzielne, bez obecności kustosza, zwiedzanie wystawy.

Wystawa wraz z wykładem została udostępniona również w Internecie. Można ją obejrzeć na kanale YouTube GCK. Film został wzbogacony o napisy dla niedosłyszących.

Wydarzeniu realizowanemu w ramach projektu „Żabno na kartach historii” towarzyszyła również promocja książki Pawła Domańskiego „Żabnoviana cz. 3”. Każdy z uczestników otrzymał egzemplarz publikacji.

Patronat honorowy nad projektem „Żabno na kartach historii…” objęli: Burmistrz Żabna i Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie. Patronatem medialnym wydarzenia w ramach projektu wsparli Nowa Gazeta Żabnieńska i Radio RDN Małopolska.