Uroczystym koncertem pod hasłem „Wieczór Talentów” instruktorzy Gminnego Centrum Kultury w Żabnie podsumowali mijający rok kulturalno – oświatowy.

Podczas koncertu zaprezentowali się instrumentaliści: gitarzyści, perkusiści i pianiści, którzy na co dzień uczą się grać w pracowniach muzycznych pod okiem instruktorów w Centrum Kultury. Wydarzenie było okazją do publicznego zaprezentowania efektów wspólnej, całorocznej pracy. W koncercie wzięło udział 20 uczniów, których przygotowali instruktorzy muzyki GCK Marta Czechowska i Kamil Patulski.

A mijający rok, czas pandemii, nie był łatwy dla edukacji i kultury. Działalność Gminnego Centrum Kultury w Żabnie, w tym także nauka gry na instrumentach, przeniesiona została do sieci. Przez część roku zajęcia muzyczne odbywały się wyłącznie w sposób zdalny.

Zdalnie spotykał się również zespół wokalny Cantabile, który na co dzień pracuje pod kierunkiem Moniki Kuty. W czasie koncertu zespół zaprezentował kilka piosenek, przygotowanych specjalnie na okoliczność „Wieczoru talentów”.

W mijającym roku Centrum Kultury zrealizowało również ponad 30 - godzinne szkolenie dla młodzieży na temat bezpieczeństwa w Internecie. Uczestnicy tego szkolenia w trakcie koncertu odebrali zaświadczenia uczestnictwa.

Wszystko to sprawiło, że koncert „Wieczór Talentów” był niezwykle dynamiczny i zróżnicowany, zarówno repertuarowo, jak i instrumentalnie.

Podziękowania za wspaniałą prezentację wspólnych osiągnięć dla uczestników koncertu i instruktorów Gminnego Centrum Kultury w Żabnie złożył Burmistrz Żabna Zbigniew Lustofin, życząc muzykom i wokalistom dalszych sukcesów i wytrwałości w pracy nad sobą i swoim talentem.