Wyjątkowo radośnie Dzień Dziecka świętowali najmłodsi mieszkańcy gminy Żabno, którzy 2 czerwca obejrzeli w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie spektakl muzyczny „Zielony Kopciuszek”.

Dzięki licznym piosenkom, kolorowej scenografii oraz niezwykłym animacjom, dzieci przeniesione zostały w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.

Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej, które przypomniało najmłodszym, jak ważny jest szacunek wobec przyrody.

Aby zapewnić większej liczbie dzieci możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu i spełnić wymogi sanitarne, Centrum Kultury zorganizowało w tym dniu dwa spektakle.

Nie zabrakło też w tym dniu niespodzianek dla wszystkich grzecznych dzieci. Słodkie czekoladki i kolorowanki wręczyli najmłodszym Burmistrzowie Żabna Marta Herduś i Zbigniew Lustofin.

Miło spędzony w Centrum Kultury czas, sprawił ogromna radość i wywołał uśmiechy na twarzach małych widzów.