16 marca br. w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie podsumowane zostały konkursy plastyczne: „Kiedy dzwonię po straż pożarną”, „Nie wypalaj suchych traw” i „Strażak w akcji”.

Tego dnia Komisja Artystyczna pracująca w składzie:

Jan Szpilski – Prezes Zarządu Gminnego OSP w Żabnie

Kinga Żurek – podinspektor ds. ochrony przeciwpożarowej w Urzędzie Miejskim w Żabnie

i Kamila Ryba – instruktor plastyki w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie obejrzała i oceniała wszystkie 64 prace, które wpłynęły na konkurs. Biorąc pod uwagę oryginalność pomysłu, samodzielność, wkład pracy oraz estetykę i ogólny wyraz artystyczny Komisja nagrodziła 35 prac. 7 z nich wytypowanych zostało do udziału w Powiatowych Konkursach Rysunkowych organizowanych w Tarnowie przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnowie.

Są to prace autorstwa:

Liliany Karety ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich,

Igi Kobyleckiej ze Szkoły Podstawowej w Żabnie,

Dawida Kiliana ze Szkoły Podstawowej w Żabnie,

Laury Prisacaru – Cygan ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim,

Joanny Bezak ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim

Anny Rydzewskiej ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach

Jakuba Rydzewskiego ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach.

Organizatorami etapu gminnego konkursu byli: Gminne Centrum Kultury w Żabnie i Zarząd Gminnego związku OSP w Żabnie.

Patronatem honorowym konkurs objęła Burmistrz Żabna Marta Herduś.

Nagrody i dyplomy, przygotowane przez organizatorów dla wszystkich, którzy brali udział w konkursie, odbierać można w Gminnym centrum Kultury w Żabnie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełna listą laureatów i obejrzenia wirtualnej galerii prac konkursowych.