Konkurs odbył się w Centrum Kultury w Żabnie 26 października 2017 r. W konkursie udział wzięło ponad 100 uczestników, na których złożyli się soliści i członkowie zespołów wokalnych.
Podstawowym celem konkursu była konfrontacja dorobku muzycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów oraz solistów oraz popularyzacja wartościowych treści muzycznych i sacrum w pieśniach.

Uczestników oceniała Komisja Artystyczna w składzie: ks. Janusz Oćwieja, Barbara Marcinkowska, Kamil Patulski i Krzysztof Wójcik. Komisja oprócz przyznania I miejsc, przyznała także miejsca II, III i wyróżnienia. Nagrody za II miejsca otrzymali: Zespół „Ilkowickie Słowiki”, Hubert Kobyłecki z Żabna i Laura Rzeszutek z Niedomic. Laureaci II miejsc to: zespół „Iskierki” z Przedszkola w Niedomicach, Amelia Chodoła z Sieradzy, Kamila Mrówka i Amelia Liro z Żabna oraz Gabriela Zabrzańska z Otfinowa. Wyróżnienia w Konkursie otrzymali: Nela Nykiel i Marcin Piątek z Pasieki Otfinowskiej, zespoły „Wesołe Nutki” z Przedszkola w Niedomicach i „Iskierki” z Przedszkola w Żabnie, Julia Banek z Sieradzy, Julia Broda z Ilkowic, Daria Nawój z Łęgu Tarnowskiego, Aleksandra Słupek z Otfinowa oraz zespoły „Luce” z Ilkowic i „Fides” z Żabna.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Patronatem honorowym konkurs objął Burmistrz Żabna Stanisław Kusior.