Konkurs był w tym roku wyjątkowy bo zgłosiła się do niego rekordowa liczba uczestników – ponad 300, co przełożyło się na 110 solistów i 33 zespoły. W tym roku szczególną uwagę poświęcono pastorałkom – utwory te dominowały na żabnieńskiej scenie. Nie zabrakło też kolęd w tradycyjnym wydaniu.

Jak co roku, celem Konkursu było poszukiwanie młodych talentów wokalnych i instrumentalnych z całego regionu, a było w czym wybierać, bowiem w konkursie udział wzięli mieszkańcy takich miejscowości jak: Szczucin, Brzesko, Tarnów, Wola Rzędzińska, Radgoszcz, Dębno, Dąbrowa Tarnowska, Zalasowa, Poręba Radlna, Pawęzów, Łopoń, Kowalowa, Łękawka, Wierzchosławice, Zabawa, Zalasowa, Lisia Góra, Tuchów, Smęgorzów, Gromnik, Joniny, Szerzyny, Zaczarnie, Przyborów, Mędrzechów, Borki, Brody, Radłów, Ryglice, Tarnowiec, Breń, Mikołajowice, Starachowice oraz Niedomice, Gorzyce, Ilkowice, Nieciecza, Otfinów, Sieradza, Bobrowniki Wielkie, Łęg Tarnowski i Żabno.

W związku z dużą liczbą uczestników pierwszego dnia powołane zostały dwie Komisje Artystyczne. Komisje pracowały w składach:
Agnieszka Dyk – wokalistka zespołu Brathanki
Barbara Marcinkowska – dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, muzyk
Kamil Patulski – instruktor muzyki w GCK w Żabnie;
druga Komisja pracowała w składzie:
Michał Madura – muzyk instrumentalista
Marta Czechowska – instruktor muzyki w GCK w Żabnie
Krzysztof Wójcik – wokalista zespołu 40% Bluesa.

Efektem prac Komisji Artystycznych było 39 nagrodzonych solistów i 19 nagrodzonych zespołów. Komisja Artystyczna przyznała też nagrodę Grand Prix dla Martynay Bąk z Bobrownik Wielkich oraz nagrodę specjalną dla Łukasza Skubisza - akordeonisty zespołu „Iskierki Jezusa” z Parafii Rzymskokatolickiej w Mikołajowicach.
W koncercie finałowym zaprezentowali się laureaci I i II miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wszystkim laureatom zostały wręczone nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, a dokonał tego zastępca Burmistrza Żabna Zbigniew Lustofin.

Patronat honorowy nad konkursem sprawowali Burmistrz Żabna i Starosta Tarnowski.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim rozśpiewanym uczestnikom konkursu za tak entuzjastyczne kultywowanie pięknej polskiej tradycji śpiewania kolęd. Dziękujemy instruktorom za trud włożony w przygotowanie młodych artystów. Jako organizator wyrażamy nadzieję, że w przyszłym roku w równie licznym gronie uda nam się zgromadzić, aby wspólnie w Żabnie kolędować.

TARNOWSKA TV