Gminne Centrum Kultury w Żabnie po wakacyjnej przerwie przygotowało dla Państwa szeroki wachlarz atrakcyjnych zajęć stałych w sezonie 2020/2021. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, artyści i trenerzy. W związku z pandemią wszystkie zajęcia odbywają się w rygorze sanitarnym. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, która jest naprawdę szeroka.

Do wyboru są:
zajęcia muzyczne - w ramach których Gminne Centrum Kultury oferuje naukę gry na  instrumentach klawiszowych (pianino, fortepian, keyobard) oraz gitarze i perkusji. Zajęcia prowadzone są indywidualnie, terminy ustalane bezpośrednio z instruktorem. Instruktorami zajęć muzycznych są: Marta Czechowska i Kamil Patulski

zajęcia plastyczne - odbywają się w nowoczesnej pracowni plastycznej raz w tygodniu, w nielicznych i dobranych wiekowo grupach. Instruktorem zajęć plastycznych jest Kamila Ryba

zajęcia modelarskie – budowanie modeli latających, jeżdżących i pływających odbywa się w pracowni modelarskiej dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Instruktorem zajęć jest Jan Wieloch

zajęcia komputerowe - Gminne Centrum Kultury organizuje cyklicznie kursy komputerowych z zakresu podstaw obsługi komputera. Zajęcia odbywają się w małych grupach. Nie ma ograniczeń wiekowych. Termin i częstotliwość spotkań ustalane są po utworzeniu się grupy. Zajęcia są bezpłatne. Prowadzi je Magdalena Dziura

zajęcia fotograficzne - przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Warsztaty odbywają się raz w tygodniu, w kilku grupach wiekowych. Dotyczą podstaw fotografii cyfrowej i analogowej. Zajęcia fotograficzne są bezpłatne. Instruktorem zajęć jest Krzysztof Wójcik

warsztaty artystyczne dla dorosłych – zajęcia odbywają się raz w miesiącu w godzinach popołudniowych. Cechuje je bardzo różnorodna tematyka i techniki prowadzenia zajęć. Obejmują m.in.: decoupage, sztukę użytkową, zdobnictwo, ceramikę i inne. Nie ma stałej grupy, zapisy ogłaszane są każdorazowo po ogłoszeniu informacji o warsztatach

W Gminnym Centrum Kultury w Żabnie działają także:

zespół wokalny „Cantabile” – emisja głosu, kształcenie słuchu, różnorodny repertuar, śpiew grupowy i solowy, udział w konkursach i imprezach. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, są bezpłatne. Zespół prowadzi Monika Kuta.

Pracownia komputerowa – zaprasza dzieci w wieku od 9 lat. Posiada 8 nowoczesnych stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, konsolę x-box i atrakcyjne gry. Korzystanie z pracowni jest bezpłatne.

Klub Gier Planszowych GRAnda – dla dzieci i dorosłych. Można zagrać w najpopularniejsze obecnie nie tylko w Polsce, ale i na świecie gry, takie jak: „Carcassonne”, „Kto z kim”, „HOOOP”, „Dobble” czy „Pędzące żółwie”. Można też przynosić własne gry planszowe, towarzyskie czy zręcznościowe.

Swoją siedzibę w Centrum Kultury posiada Klub Seniora, działający przy Polskim Związku Emerytów i Rencistów - oddział Rejonowy w Żabnie. Klub liczy prawie stu członków.  Posiada też dziesięcioosobowy zarząd, który dba o to, by zagospodarować swoim członkom czas wolny (spotkania okolicznościowe, wieczorki taneczne, wyjazdy, wycieczki). Seniorzy spotykają się regularnie w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Biuro Związku Emerytów i Rencistów - oddział w Żabnie jest czynne w każdą środę od 9:00 do 11:00 w Pracowni Komputerowej GCK w Żabnie.

Pod patronatem Gminnego Centrum Kultury w Żabnie działają także Zespoły Folklorystyczne: „Otfinowianie” i „Bobrowianie”, które zapraszają na naukę i doskonalenie tańca, śpiewów i obyczajów ludowych. Zespoły przygotowują programy taneczne i obrzędowe, wyjeżdżają na festiwale w kraju i za granicą, biorą udział w uroczystościach na terenie gminy i regionu.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych zajęć i udziału w nich można uzyskać w sekretariacie Gminnego Centrum Kultury w Żabnie tel. 14 645-66-79 lub bezpośrednio u instruktorów prowadzących zajęcia.