"Ad Hoc w działaniu" - tak nazwany został krótki film, który zawiera fragmenty spektakli Grupy Teatralnej Ad Hoc z Żabna. Film zamieszczony został na kanale GCK Żabno na platformie You Tube. Prezentowane fragmenty pochodzą ze spektakli wystawionych w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie w latach 2014 - 2019.

 

 

 

 

Przypomnijmy, Grupa Teatralna „Ad Hoc” powstała przy Gminnym Centrum Kultury w Żabnie w 2012 r. Pierwszy spektakl „Miłosne przygody Czerwonego Kapturka” miał być wydarzeniem jednorazowym - grupa dorosłych, głównie nauczycieli i osób piastujących stanowiska publiczne, znanych w środowisku żabieńskim, postanowiła „zabawić” się w teatr i przygotowała komediowy spektakl. Sztuka odniosła ogromny sukces – każdorazowo pełna widownia. Słowa uznania i gratulacje zachęciły aktorów do realizacji dalszych pomysłów scenicznych.

 

Do tej pory grupa zrealizowała 10 spektakli teatralnych.

Pomysłodawczynią założenia teatru i reżyserką wszystkich spektakli jest Elżbieta Kijowska. Za technikę sceniczną odpowiada Magdalena Cudzich.

 

Premiera najnowszej sztuki Grupy Ad Hoc planowana była wiosną 2020 r. Ze względu na stan epidemii nie mogła się odbyć. Gminne Centrum Kultury w Żabnie zapewnia, że gdy tylko sytuacja pozwoli, przedstawienie to będzie jednym z pierwszych wydarzeń, na które zaprosi publiczność.