Z radością informujemy, że młodzi plastycy z terenu Gminy Żabno osiągnęli sukcesy na szczeblu powiatowym konkursów plastycznych. Julia Bachara ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich i Aleksandra Nalepa ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim zajęły I miejsce w swoich kategoriach wiekowych, a Maciej Kostrzewa ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach otrzymał wyróżnienie.

Prace plastyczne do finału powiatowego konkursów zgłosiło Gminne Centrum Kultury w Żabnie, które było organizatorem szczebla gminnego dla Gminy Żabno.

Konkursy „Kiedy dzwonię po Straż Pożarną”, „Nie wypalaj suchych traw” i  „ Strażak w akcji” zorganizowane zostały przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Tarnowie, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie i Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Finał konkursu odbył się 8 maja 2019 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Laureatom serdecznie gratulujemy i informujemy jednocześnie, że ogłoszenie wyników szczebla gminnego konkursów „Kiedy dzwonię po Straż Pożarną”, „Nie wypalaj suchych traw” i „Strażak w akcji”, któremu towarzyszyło będzie uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 12 maja ok. godz. 17:30 – przed koncertem Majki Jeżowskiej w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Zapraszamy wszystkich, którzy brali udział w konkursach.