Gminne Centrum Kultury i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zapraszają na spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem. Odbędzie się ono 22 maja o godz. 10:00. Spotkanie nieprzypadkowo odbywa się pod hasłem „Na szczytach Afryki”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Robert Gondek bowiem najchętniej podróżuje właśnie po Afryce. Odwiedził 19 afrykańskich krajów. O pięciu z nich opowie podczas pokazu. Będzie to opowieść o najwyższych afrykańskich górach i o ich różnorodności.

 

Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya i odbędziemy spacer po niezwykle kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie. W towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na najwyższy szczyt Rwandy. Zobaczymy jak różna jest Afryka. Odwiedzimy goryle górskie z Rwandy i szympansy w Ugandzie. Będziemy podziwiać afrykańskie parki narodowe, pełne słoni, lwów, zebr, hipopotamów i przepięknych, kolorowych ptaków. Odwiedzimy też masajskie wioski w Tanzanii.

 

Po spotkaniu zapraszamy do odwiedzenia stoiska, na którym będzie można nabyć książkę/album fotograficzny poświęcony Afryce autorstwa Roberta Gondka, prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami autora pokazu.

 

Spotkanie z Robertem Gondkiem odbędzie się w ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką”. Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.