Burmistrz Żabna, Gminne Centrum Kultury i Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zapraszają na spotkanie „Z książką w tle…”, które odbędzie się 8 maja o godz. 18:00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie. W ramach spotkania odbędzie się promocja najnowszej publikacji Pawła Domańskiego „Magistrat i stacja PKP w Żabnie”. Dla wszystkich uczestników spotkania przewidziano bezpłatne egzemplarze książki.

 

 

 

Druga część wieczoru poświęcona będzie na spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią - znanym i cenionym dziennikarzem, publicystą chrześcijańskim z misją niesienia pomocy potrzebującym. Hołownia to także dwukrotny laureat nagrody Grand Press oraz autor kilkunastu książek, w większości traktujących o relacji współczesnego świata i religii chrześcijańskiej. W swoich książkach tłumaczy prawdy wiary na współczesny język – sięga po przykłady z popkultury, skłania do refleksji i rozbawia. Szerokiej publiczności znany jest z programów telewizyjnych „Mamy Cię!” oraz „Mam talent!” Szymon Hołownia jest też założycielem dwóch fundacji: Fundacji Kasisi i Dobrej Fabryki.

Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książek autora wraz z dedykacją.

Spotkanie z Szymonem Hołownią odbędzie się w ramach programu: Dyskusyjny Klub Książki i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dofinansowane jest ze środków Instytutu Książki.

Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą Gminne Centrum Kultury w Żabnie zaproszeni są także do zwiedzania wystawy fotografii Krzysztofa Aleksandra Wójcika „W obiektywie Komara”. Na wystawie prezentowanych jest kilkanaście wielkoformatowych fotografii ukazujących piękno przyrody Żabna i okolic. Można podziwiać m.in. Żabno na tle Tatr, uroki okolicznych lasów, pól i rzek. Zdjęcia opatrzone są krótkim komentarzem autora dotyczącym fotografowanego miejsca i użytej do robienia zdjęcia techniki.

Krzysztof Aleksander Wójcik to mieszkaniec Żabna, pasjonat fotografii i przyrody, na co dzień pracownik Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.