„Siedziwa i gwarzywa. Ze wspomnień mieszkańców Siedliszowic” to tytuł książki Urszuli Gieroń, która swoją promocję miała 28 lutego. Sam tytuł stanowi też doskonałe podsumowanie tego uroczystego wieczoru, który miał miejsce w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Promocji książki towarzyszyło widowisko „Baby sie swarzo, a Kajce ido…” w reż. Krzysztofa Ryndaka, a w wykonaniu członków Stowarzyszenia Rozwoju Siedliszowic „U Tatara” oraz dzieci i młodzieży z Siedliszowic.

Wypełniona do ostatniego miejsca widownia długo oklaskiwała siedliszowickich aktorów, którzy w spektaklu przypomnieli dawną obrzędowość wielkanocną, codzienne życie i obyczaje chłopskie. Wyraziste postacie, cięty humor i „gwarowe” dialogi przypadły do gustu publiczności, która co rusz wybuchała gromkim śmiechem.

Gorące oklaski, słowa uznania i podziękowania otrzymała także autorka książki – Urszula Gieroń. Etnografka opowiedziała jak przebiegały prace nad książką i wspominała spotkania, które odbyła z mieszkańcami Siedliszowic, a zaowocowały one zebranym w książce materiałem. Publikację uzupełniają liczne dokumenty i fotografie pochodzące z prywatnych archiwów siedliszowian.

Wszyscy, którzy uczestniczyli w promocji książki otrzymali darmowy egzemplarz oraz mogli skosztować tradycyjnych potraw wielkanocnych, które przygotowało Stowarzyszenie „U Tatara” z Siedliszowic.

Publikację sfinansowano ze środków finansowych gminy Żabno przeznaczonych na promocję.