Dni Żabna, które obchodziły swój jubileusz dziesięciolecia, przeszły właśnie do historii. Świętowanie w naszej gminie z pewnością pozostawiło wiele wspaniałych wspomnień.

 

 

 

 

Tegoroczne Dni Żabna miały inaugurację tydzień temu, podczas 5. urodzin Galerii Żabno. Wtedy też mieszkańcy mieli okazję bawić się przy muzyce Baciarów i atrakcjach zorganizowanych przez Galerię. Wczoraj natomiast miała miejsce kulminacja wydarzenia. Jak co roku przy hali sportowej w Żabnie mieliśmy okazję na spotkanie z artystami z naszego terenu, jak i z zaproszonymi gwiazdami. Od piętnastej rozpoczęły się występy sceniczne, a także wszelkie niespodzianki i zabawy dla najmłodszych. Dmuchańce, rollercoster i  animatorzy zadbali, by najmłodsi nie poczuli chwili znudzenia, podczas gdy starsi kosztowali potraw ze stoisk kulinarnych przygotowanych przez stowarzyszenia z Łęgu Tarnowskiego i Siedliszowic.

 

W przerwie między występami scenicznymi artystów na wniosek burmistrza Żabna Marty Herduś wręczony został medal „Zasłużony dla gminy Żabno”, którego pierwszym laureatem w historii nagrody został wieloletni burmistrz Stanisław Kusior. Odczytana została laudacja przypominające jego osiągnięcia i dokonania, a następnie wręczony został medal i akt nadania. Uhonorowania byłego burmistrza dokonali również Przewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie Krzysztof Lechowicz oraz zastępca burmistrza Zbigniew Lustofin.

 

Gratulacje złożono również Marii Kuboń, pracownika Urzędu Miejskiego w Żabnie, która otrzymała medal od Prezydenta RP Andrzeja Dudy „Za długoletnią służbę”.

Dalej na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru: Mateusz Mijal, który rozgrzał żabnieńską publiczność przed występem zespołu Bajm.

 

Tysiące osób przybyłych na Dni Żabna z pewnością nie czuło się zawiedzonych słuchając największych przebojów Beaty i Bajmu, znanych od lat i stanowiących kanon muzyki rozrywkowej w Polsce.

 

Wszystkim artystom, współorganizatorom i osobom, które odwiedziły tegoroczne Dni Żabna serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia w kalendarzu kulturalnym gminy Żabno.