Trwają jubileuszowe Dni Żabna. 31 lipca w Gminnym Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy „Co nam w duszy gra…” – na której prezentują swój dorobek artystyczny mieszkańcy gminy Żabno. A są to: Krystyna Łata z Żabna, Alicja Klich z Łęgu Tarnowskiego, Elżbieta Częczek z Łęgu Tarnowskiego, Agnieszka Klich z Ilkowic, Karolina Jabłońska z Żabna, Oliwia Podlasiewicz z Niedomic, Jan Wójcik z Żabna,  Henryk Korus z Żabna, Adam Tomczyk z Żabna, Mariusz Kumięga z Ilkowic  oraz z pochodzenia żabnianka, mieszkająca teraz w Sosnowcu Julia Zaród.

 

 

 

 

W trakcie imprezy odbył się koncert zespołów folklorystycznych „Bobrowianie” i „Otfinowianie”, obydwa zespoły w tym roku obchodzą swoje jubileusze działalności. Nie zabrakło także występów muzycznych: na scenie zaprezentowali się soliści – uczestnicy Matecznika Tradycji, Oskar Kozieja z Janikowic - zagrał na heligonce; Aleksandra Wolnik – z Otfinowa  i Ania Trytko z Bobrownik zagrały na skrzypcach. 

Zwiedzającym wystawę  w Galerii „Rozmaitości” towarzyszył mini koncert w wykonaniu Zosi i Marysi Cisło oraz Aleksandra Jedynaka.

Wernisaż był okazją do złożenia podziękowań wszystkim artystom, którzy udostępnili swoje prace na wystawę, za wieloletnią współpracę z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną i  Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Podziękowania wręczyła burmistrz Żabna Marta Herduś, która też objęła honorowym patronatem tegoroczne Dni Żabna. 

Kulminacją obchodów święta gminy będzie impreza pod halą sportową w Żabnie 4 sierpnia. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 animacjami dla dzieci. Przez trzy godziny dzieci będą się bawić, tańczyć, śpiewać, brać udział w konkursach, robić ogromne bańki mydlane. Na scenie z kolei od godz. 15.00 będą odbywać się występy. Na początek wystąpią laureaci 2. Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „RECHOTek”, zagra też zespół muzyczny z SIEMACHA Spot Odporyszów oraz zespół Azyl w Środku Miasta. Później zaprezentuje się żabnieński zespół 40% Bluesa, a tuż po nim wystąpi młody i coraz bardziej rozpoznawalny w Polsce wokalista i kompozytor – Mateusz Mijal z zespołem.

O 20:30 żabnieńską sceną (i z pewnością sercami uczestników też) zawładnie Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Do późnych godzin wieczornych z kolei uczestnikom Dni Żabna zabawę umili DJ BRONX.

Wiele atrakcji będzie towarzyszyło uczestnikom także poza sceną. Dla dzieci przygotowano bezpieczny, dmuchany plac zabaw, gry i zabawy, malowanie twarzy i balonowe zoo. Nieco starsi z kolei będą mogli skorzystać z wesołego miasteczka, które ustawione zostanie przy hali sportowej. Nie zabraknie także stoisk handlowych i gastronomicznych.