Kapela.N to nietypowa forma pracy duszpasterskiej. Z jednej strony możliwość zaangażowania i kształtowania religijnego młodych ludzi, a z drugiej sposób na głoszenie Ewangelii: wyśpiewane słowa i związane z nimi pozytywne doświadczenie wspólnoty mocniej i na dłużej zapadają w pamięci.
Zespół tworzą księża Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo oraz młodzież zaangażowana w posługę duszpasterską. Obecnie zespół tworzą: ks. Andrzej Gieroń CM - gitara solowa i śpiew, ks Piotr Klimczak CM - gitara rytmiczna i śpiew oraz studenci: Marysia Sowa - śpiew, Marcelina Chromy - śpiew, Michał Duszkiewicz - bas i Szymon Filar - perkusja.

„Pomysł na zespół zrodził się, gdy graliśmy jeszcze w zespole kleryckim i widzieliśmy efekty: młodzież zawsze chętnie ciągnie do muzyki. Co prawda niektórzy uważają, że granie i śpiewanie to płycizna życia duchowego, ale jesteśmy przekonani, że więcej słów i emocji zostanie w ludziach po koncercie niż po niejednym wykładzie czy kazaniu. W naszych koncertach nie chodzi tylko o muzykę - są one połączone ze świadectwem i rozważaniami na temat życia w świetle wiary. Młodzież, która jest z nami zaangażowana w tę posługę dobrze to rozumie - nie mówi: jedziemy na koncert, tylko: jedziemy na ewangelizację, bo prawie zawsze ta działalność jest połączona z liturgią - głosimy słowo Boże i śpiewamy na Mszach św. Rozprowadziliśmy też paręnaście tysięcy płyt! To się przekłada na naprawdę sporą liczbę miejsc, w których choćby raz ludzie wrócili do słów i myśli zawartych w piosenkach.
Początkowo było nas czterech księży - stąd ta nazwa: Kapela.N - to gra słów: wygląda jak adres internetowy, a chodzi o to, że tworzyli go księża - kapelani młodzieży. Później nasi współbracia podjęli inne zadania, a do nas dołączyła młodzież. W sumie pewnie ok. dwudziestu młodych ludzi pomagało nam przez te sześć lat.
Gramy (ze względu na nasz wiek ;)) rocka, reggae,  trochę bluesa. Księża z gitarami są odbierani na ogół dobrze - zawsze jest się trochę bliżej ludzi, gdy się z nimi śpiewa, niż gdy się przemawia z ambony” - podkreśla lider grupy ks. Andrzej Gieroń CM.

Serdecznie zapraszamy. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt zespołu. Wstęp wolny.