Drugi dzień Dni Żabna odbył się w centrum miasta w pierwszy weekend sierpnia. Na ten dzień Gminne Centrum Kultury przygotowało mnóstwo atrakcji skierowanych do szerokiego grona odbiorców. Od wczesnych godzin popołudniowych scena tętniła życiem, a to za sprawą zespołu Siemacha SPOT Odporyszów czy pokazów cheerleaderek, można było także wziąć udział w pokazie zumby. Rozbrzmiewała muzyka The Seeds, Kolah i Agi Dyk z zespołem. Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, miasteczko bezpiecznego ruchu drogowego, stoiska z rękodziełem czy regionalnymi przysmakami przygotowanymi przez stowarzyszenia z Siedzliszowic i Łęgu Tarnowskiego.

Finałem tegorocznych Dni Żabna był występ Ani Wyszkoni, która świętuje dwudziestolecie swojej kariery scenicznej. Koncert artystki znanej z zespołu Łzy oraz kariery solowej przyciągnął tysiące osób do Żabna. Występ był nie tylko ucztą dla fanów muzyki i wokalu artystki, ale także został świetnie przygotowany wizualnie, dając wiele doznań estetycznych.

Tuż przed występem finałowym odbyło się jeszcze wręczenie odznaczenia przyznanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wniosek burmistrza Żabna dla dyrektor Gminnego Centrum Kultury – Marty Warias, której licznie zgromadzona publiczność podziękowała brawami za przygotowanie tegorocznych Dni Żabna, jak również codzienną pracę na rzecz kultury i czytelnictwa naszej gminy.