Popularne w latach 70-tych piosenki wspólnie z aktorami śpiewała cała publiczność. „Całkiem młodzi wariaci”, jak sami o sobie mówili, wystąpili w przebraniach „z epoki” sic., które sprawiły, że wyglądali nie jak seniorzy, lecz dziewczęta i chłopcy.

Spektakl powstał jako efekt projektu „60+ NOWY WIEK KULTURY” zrealizowanego na terenie Gminy Olesno we współpracy ze Stowarzyszeniem Teatr Nowy z Krakowa w 2015 r. Występ kabaretowy pt. „Czerwony autobus” przygotowany został pod opieką reżyserską Piotra Siekluckiego, a wystąpili w nim: Władysława Cabaj, Halina Dojka, Dorota Huczek, Jerzy Huczek, Danuta Kądzielawa, Jadwiga Lech, Wiktor Morawiec, Helena Moryl, Janina Niemiec, Marek Nowak, Maria Nowak, Stanisław Piękosz, Stanisław Pszczoła, Bronisław Rygielski, Teresa Rygielska, Helena Szmyrko, Barbara Wesołowska, Zofia Węgiel, Krystyna Zachara, Tadeusz Zachara.