Uczestnicy Konkursu przyjechali z następujących miejscowości: Niedomice, Gorzyce, Ilkowice, Szczucin, Brzesko, Tarnów, Wola Rzędzińska, Radgoszcz, Dębno, Dąbrowa Tarnowska, Zalasowa, Poręba Radlna, Pawęzów, Żabno, Łopoń, Nieciecza, Otfinów, Sieradza, Kowalowa, Łękawka, Wierzchosławice, Zabawa, Zalasowa, Lisia Góra, Tuchów, Bobrowniki Wielkie, Smęgorzów, Gromnik, Joniny, Szerzyny, Zaczarnie, Łęg Tarnowski, Przyborów, Mędrzechów, Borki, Brody, Radłów, Ryglice, Tarnowiec, Breń, Mikołajowice i Starachowice.
Celem Konkursu, który już od 21 lat odbywa się w Żabnie jest kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, wymiana pomysłów i doświadczeń w upowszechnianiu śpiewu wśród dzieci i młodzieży, jak również odkrywanie i promowanie młodych talentów wokalnych z całego regionu.

Występom uczestników przysłuchiwała się Komisja Artystyczna w składzie: Agnieszka Dyk – wokalistka zespołu Brathanki, Barbara Marcinkowska – muzyk i Kamil Patulski – instruktor muzyki w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Uczestników w kategorii przedszkola przesłuchiwała Komisja Artystyczna w składzie: Michał Madura – muzyk instrumentalista, Marta Czechowska – instruktor muzyki w GCK w Żabnie i Krzysztof Wójcik – wokalista zespołu 40% Bluesa.

Wykonawcy prezentowali jeden utwór, wyłącznie w języku polskim: kolędę tradycyjną lub pastorałkę.
Laureatami 21. Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Żabnie w poszczególnych kategoriach są:

W kategorii – przedszkole:
Soliści:

I miejsce Matylda Smoła – Pałac Młodzieży w Tarnowie
Milena Kijowska – Publiczne Przedszkole w Niedomicach
II miejsce Zuzanna Szczepanek – Przedszkole Niepubliczne „Ochronka św. Józefa” w Szczucinie
Julia Kupiec – Przedszkole Publiczne w Radgoszczy
III miejsce Magdalena Marecik – Oddział Przedszkolny – Szkoła w Porębie Radlnej
Magdalena Mol – Przedszkole Niepubliczne im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej
Wyróżnienie: Kacper Chodoła – Publiczne Przedszkole w Niedomicach
Maja Cichoń – Pałac Młodzieży w Tarnowie

Zespoły:
I miejsce „Króliczki” – Przedszkole Niepubliczne „Ochronka św. Jana Pawła II
w Dąbrowie Tarnowskiej
II miejsce nie przyznano
III miejsce nie przyznano
Wyróżnienie: „Ilkowickie Słowiki” - Publiczne Przedszkole w Ilkowicach
Zespól wokalny - Przedszkole Niepubliczne „Ochronka św. Józefa
w Szczucinie
„Wesołe Nutki” – Oddział Przedszkolny – Szkoła Podstawowa w Porębie Radlnej

W kategorii - szkoła podstawowa – klasa I – III:
Soliści:

I miejsce Laura Rzeszutek – Szkoła Podstawowa w Niedomicach
Milena Mozgowiec – Szkoła Podstawowa w Pawęzowie
II miejsce Dagmara Gromniak- Pałac Młodzieży w Tarnowie
III miejsce Antonina Filipowicz – Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie
Wyróżnienie: Kamila Mrówka – Szkoła Podstawowa w Żabnie
Aleksandra Mika – Publiczny Katolicki Zespół Szkół i Przedszkola w Niecieczy
Lulia Matug – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zalasowej
Amelia Chodoła – Szkoła Podstawowa w Sieradzy
Wiktoria Ptaśnik – Szkoła Podstawowa w Niedomicach

Zespoły:
I miejsce Zespół wokalny - Szkoła Podstawowa w Pawęzowie
II miejsce Zespół wokalno - instrumentalny - Szkoła Podstawowa w Niedomicach
III miejsce „Nutki” – Szkoła Podstawowa w Zalasowej
„Łękawicki” – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łękawce
Wyróżnienie: Schola dziecięca – Parafia Rzymskokatolicka pw. Trójcy Przenajświętszej w Zabawie
LUCE – Szkołą Podstawowa w Ilkowicach
GOGA – Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci w Tarnowie

W kategorii – szkoły podstawowa – klasa IV – VI:
Soliści:

GRAND PRIX – Martyna Bąk – Szkoła Podstawowa w Bobrownikach Wielkich
I miejsce Gabriela Golec – Szkoła Podstawowa w Joninach
II miejsce Patryk Ledziński –Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku
Wiktoria Karwala – Szkoła Podstawowa w Żabnie
III miejsce Julia Kądzielawa – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
Emilia Klich – Publiczny Katolicki Zespół Szkół i Przedszkola w Niecieczy
Wyróżnienie: Adrian Foszcz – Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży w Tarnowie
Natalia Kumięga – Szkoła Podstawowa w Ilkowicach
Emilia Michalska – Szkołą Podstawowa w Bobrownikach Wielkich
Milena Kusek – Szkoła Podstawowa w Zalasowej
Milena Buryło – Studio Wokalne „Talent” w Tarnowie
Amelia Liro – Szkoła Podstawowa w Żabnie

Zespoły:
I miejsce Panda – Szkoła Podstawowa w Joninach
II miejsce Tercet wokalny – Zespół Szkół w Lisiej Górze
III miejsce Zespół wokalny – Szkoła Podstawowa w Zalasowej
Wyróżnienie: Zespół wokalny – Szkoła Podstawowa w Pawęzowie
Violinki – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łękawce

W kategorii – gimnazjum:
Soliści:

I miejsce nie przyznano
II miejsce Anna Warias – Publiczne Gimnazjum w Otfinowie
Jakub Stepek – Publiczne Gimnazjum w Zalasowej
III miejsce Martyna Ogonowska – Publiczne Gimnazjum w Żabnie
Marta Miller – Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach
Wyróżnienie: Gabriela Zabrzańska - Publiczne Gimnazjum w Otfinowie
Anna Orczyk - Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach
Gabriela Nawój – Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży w Tarnowie
Emilia Soja – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
Marcelina Cieślik – Studio Wokalne „Talent” w Tarnowie

Zespoły:
I miejsce nie przyznano
II miejsce Kwartet wokalny – Zespół Szkół w Lisiej Górze
III miejsce Schola parafialna – Parafia pw. Św. Brata Alberta w Brniu
Wyróżnienie: Zespół wokalno- instrumentalny – Zespół Szkół w Radłowie

W kategorii – szkoła ponadgimnazajalna:
Soliści:

I miejsce ex aequo:
Beata Burkot – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku
Karolina Rakowska – Starachowickie Centrum Kultury

Zespoły:
Wyróżnienie specjalne dla akordeonisty Łukasza Skubisza z Zespołu „Iskierki Jezusa” – Parafia Rzymskokatolicka w Mikołajowicach.

Zwycięzcy Konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczone zostaną 22 stycznia podczas koncertu finałowego o godz. 14:00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Burmistrz Żabna – Stanisław Kusior i Starosta Tarnowski – Roman Łucarz.