„Bobrowaianie” zaprezentowali się tańcach śląskich i żywieckich oraz w śpiewach krakowskich. W koncercie wystąpiły gościnnie zaprzyjaźnione zespoły folklorystyczne: dziecięca grupa „Otfinowian”, Zespół Folklorystyczny „Niecieczanie” oraz kapela „Bruk – Bet” działające przy firmie Bruk – Bet w Niecieczy, „Mali Jastrzębianie” z Jastrzębi oraz zespół „Przyszowianie” z Przyszowej.

Podczas koncertu nie zabrakło także życzeń i wyrazów uznania. Na ręce kierownik zespołu Pani Haliny Żeleźnik gratulacje złożył Burmistrz Żabna Stanisław Kusior oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Obaj Panowie podkreślali ogromne zaangażowanie zespołu, który od 5 lat wspiera swoją działalnością artystyczną zachowanie rodzimego dziedzictwa kulturalnego oraz promuje gminę Żabno i Powiat Tarnowski na różnorodnych przeglądach i festiwalach, na których dodajmy, Zespół zdobyła czołowe lokaty.

Widowiska zaprezentowane podczas Koncertu Jubileuszowego cechowały się wysokim poziomem artystycznym, wzbudzając aplauz i zachwyt publiczności, która mimo niesprzyjającej aury licznie zgromadziła się na placu przy Centrum Kulturalnym Wsi Bobrowniki Wielkie.
Organizatorami Koncertu Jubileuszowego byli: Zespół Folklorystyczny „Bobrowianie”, Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Bobrowniki Wielkie oraz Gminne Centrum Kultury w Żabnie.