Każdy z pięciu tygodni lipca poświęcony był innemu ciekawemu zakątkowi świata. Uczestnicy zajęć poznawali zwyczaje, historię i kulturę różnych narodów. W tym celu przygotowano szereg różnorodnych zajęć, m.in.: plastyczne, muzyczne, ruchowe, literackie, rozrywki umysłowe i animacje filmowe.

Był tydzień polski, podczas którego dzieci poznały ciekawe miejsca, malowały urocze zakątki, oglądały polskie bajki oraz tańczyły polskie tańce narodowe. Podczas tygodnia brazylijskiego dzieci wykonywały maski rodem z karnawału w Rio de Janeiro oraz brały udział w zabawach ruchowych z piłką na świeżym powietrzu.

Dużym powodzeniem cieszył się tydzień włoski, czyli warsztaty kulinarne i spotkanie z dietetykiem.
Podczas tygodnia żabnieńskiego dzieci wzięły udział w plenerze malarskim i zwiedziły Izbę Pamięci „Ostatnie takie galicyjskie” w Publicznym Gimnazjum w Żabnie, a także spacerowały wirtualnie po mieście – deszczowa pogoda uniemożliwiła zaplanowany spacer.
Lipcowe zajęcia zakończył tydzień azjatycki. Na warsztatach plastycznych była mozliwość poznania tajników japońskiej sztuki orgiami, a także zagrania w gry planszowe rodem z Azji: chińczyka, szachy, domino.

Spotkania odbywały się w każdy wtorek, środę i czwartek w godzinach od 11.00 do 13.00.
Serdecznie dziękujemy Pani Annie Surynt oraz Panu Pawłowi Domańskiemu, którzy nieodpłatnie i z wielkim zaangażowaniem i serdecznością pomogli w organizacji zajęć wakacyjnych dla dzieci. A wszystkich najmłodszych, którzy nie chcą kończyć przygody z poznawaniem świata w środku lata zapraszamy od 5 sierpnia do Miejsko – Gminnej Biblioteki publicznej w Żabnie.