Przekonali się o tym uczestnicy koncertu SDM, który odbył się 24 maja w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Koncert upłynął w niesamowitej atmosferze, przy pełnej widowni a przede wszystkim przy dźwiękach gitar doprawionych poezją.

Koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo był wyjątkowym wydarzeniem dla społeczności żabieńskiej. Na scenie domu kultury wystąpił bowiem jeden z największych polskich zespołów, legenda poezji śpiewanej, wizytówka muzyczna takich poetów jak: Leśmian, Ziemianin, Baran, Rybowicz czy Stachura.

Podczas koncertu, który trwał ponad 2,5 godz., można było wysłuchać utworów SDM-u z najnowszej płyty, ale nie zabrakło też największych przebojów grupy, takich jak„Gloria”, „Czarny blues o czwartej nad ranem”, „Nie rozdziobią nas kruki” czy „Jak (cudne manowce)”.
Po kilkukrotnych bisach i owacjach na stojąco, zespół ku rozpaczy widowni opuścił scenę, ale nie opuścił Centrum Kultury. Po koncercie można było spotkać się z muzykami, zdobyć autograf czy zakupić najnowszą płytę zespołu.

Przypomnijmy grupa Stare Dobre Małżeństwo powstała na początku lat 80-tych. Liderem grupy i autorem muzyki do niemal wszystkich utworów jest Krzysztof Myszkowski. Podczas koncertu w Żabnie towarzyszyli mu Bolo Pietraszkiewicz (gitary, cajon) i Roman Ziobro ( kontrabas, gitara basowa).