Podczas pokazów na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne działające na terenie gminy Żabno: Zespół Tańca Nowoczesnego VOICES działający przy Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, Szkoła Tańca LATINO Gabriela Skiby, Zespół FEEL THE POWER składający się z uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie, Zespół Voltage ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich oraz zespół IMPULS z Publicznego Gimnazjum w Łęgu Tarnowskim. Najwięcej emocji wśród publiczności wywołał układ akrobatyczny zespołu z Bobrownik Wielkich – i słusznie, bowiem dziewczęta z zespołu Votlage to aktualne mistrzynie Polski w tańcu cheerleaders.

„Wieczór tańca” stanowił nie tylko pożegnanie z karnawałem, ale był też okazją do podsumowania zakończonego właśnie w Gminnym Centrum Kultury kursu komputerowego. Kurs, który odbywał się pod hasłem „Nie bój się myszy”, był trzecią odsłoną przeznaczonych dla dorosłych kursów komputerowych zorganizowanych przez Centrum Kultury. Zajęcia trwały od października. Kursanci nauczyli się praktycznej obsługi komputera, dowiedzieli jak zgłębiać tajniki internetu i używać komputera dla własnej przyjemności. W kursie wzięło udział 7 osób z terenu gminy Żabno, którym uroczyście wręczono w tym dniu pamiątkowe certyfikaty, zaświadczające o zdobytych przez nich umiejętnościach.

Za pomoc w zorganizowaniu „Wieczoru tańca” serdecznie dziękujemy opiekunom i instruktorom zespołów: Agnieszce Wlezień – instruktorce zespołów Voltage i Impuls, Sławomirowi Kurzydymowi – opiekunowi grupy Feel The Power, Gabrielowi Skibie – twórcy Szkoły Tańca Latino oraz Pawłowi Potepie – choreografowi zespołu Voices.